• 1
  • 2
poniedziałek, 10 maj 2021 13:39

Ważna informacja dotycząca kin i teatrów. Rząd zmienił zdanie

Napisała

W naszym kraju trwa luzowanie obostrzeń. Jakiś czas temu rząd podał plan odmrażania gospodarki. Czy wszystkie zawarte w nim daty są jednak aktualne? Na dzisiejszej konferencji prasowej podano nowe informacje. Dotyczą one między innymi kin oraz teatrów. Co się zmieniło?

Na konferencji prasowej, która odbyła się dziś (10 maja) rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz mówił o możliwości wprowadzenia zmian w planie odmrażania gospodarki. Nowe ustalenia przewidują inne terminy otwierania kin oraz teatrów. Wcześniej informowano, że mają one zacząć ponownie działać od 29 maja. Możliwe jednak, że ten termin ulegnie zmianie.

Sytuacja dotycząca koronawirusa z dnia na dzień ulega poprawie, dlatego rząd myśli o przyspieszeniu otwarcia kin oraz teatrów. Mówił o tym na dzisiejszej konferencji prasowej Wojciech Andrusiewicz. Kiedy więc znów będzie można obejrzeć film na wielkim ekranie albo delektować się niezapomnianymi wrażeniami podczas spektaklu odgrywanego na teatralnej scenie? Jaka data otwarcia kin i teatrów jest rozważana?

Otóż najbardziej prawdopodobne jest wznowienie działalności tego typu placówek od dnia 22 maja. Decyzja jeszcze nie zapadła, a szczegóły luzowania kultury są jeszcze ustalane. Istnieje również możliwość, że kina i teatry otworzą się dla publiczności nawet 15 maja, czyli w najbliższą sobotę. Należy jednak pamiętać, że na widowni będzie obowiązywał reżim sanitarny. Sale będą więc mogły być wypełnione jedynie do połowy.

Taekwondo
Gruby Benek