• 1
  • 2
poniedziałek, 10 maj 2021 14:41

Naczepa warta 150 tysięcy złotych odzyskana

Napisane przez KZ
POSG POSG

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) odzyskali skradzioną w Holandii naczepę. Jej wartość oszacowano na 150 tys. zł.

W minioną sobotę funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak wspólnie z funkcjonariuszami suwalskiej KAS zatrzymali do kontroli tira z naczepą kierowanego przez 34-letniego Rosjanina. W trakcie sprawdzania pojazdu okazało się, że naczepa marki Krone figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen oraz Interpolu jako skradziona 1 lutego 2021 roku na terytorium Holandii.

W wyniku dalszej kontroli stwierdzono, że w dowodzie rejestracyjnym naczepy widnieje inny numer VIN niż zamieszczony na pojeździe. Wartość odzyskanej naczepy wyprodukowanej w 2017 roku oszacowano na 150 tys. zł.

Zatrzymany obywatel Rosji wraz z naczepą pochodzącą z przestępstwa zgodnie z właściwością został przekazany do dyspozycji funkcjonariuszy Policji w Suwałkach. Samochód ciężarowy został oddany właścicielowi firmy przewozowej.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek