• 1
  • 2
wtorek, 11 maj 2021 12:57

Dwóch kierowców na "podwójnym gazie"

Napisała
KPP Augustów KPP Augustów

W miniony weekend, na terenie powiatu augustowskiego, funkcjonariusze zatrzymali dwóch kierowców, którzy prowadzili na "podwójnym gazie". Pierwszy z nich został zatrzymany przez augustowskich policjantów na terenie miasta Augustów, a drugi w gminie Płaska przez funkcjonariuszy Straży Granicznej. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości Kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

W sobotę około 11 dyżurny augustowskiej komendy, otrzymał anonimowe zgłoszenie od mieszkańca  miasta o nietrzeźwym kierowcy Opla. Kierowca jeździł ulicami miasta, a następnie zaparkował pojazd na jednym z miejskich parkingów. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia udali się funkcjonariusze policji, którzy w pojeździe zastali nietrzeźwego, śpiącego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 42- latka, że miał ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna dodatkowo posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Drugi z przestępców został  zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej pod Płaską. 28- latek został przekazany funkcjonariuszom wydziału ruchu drogowego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i zachowanie zgodne z prawem!

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek