• 1
  • 2
wtorek, 11 maj 2021 15:00

Kiedy otwarcie Miejskiego Domu Kultury w Augustowie?

Napisała

Na remont Miejskiego Domu Kultury w Augustowie mieszkańcy czekali bardzo długo. Prace w tym budynku obecnie powoli dobiegają końca. Wszyscy, którzy korzystali wcześniej z jego gościnnych progów, mają nadzieję, że znowu będzie on tętnił życiem i pozwalał augustowianom realizować się w proponowanych przez jego pracowników dziedzinach kultury i sztuki.

„Słyszymy, że prace remontowe Domu Kultury przebiegają zgodnie z planem i do końca czerwca planowany jest jego odbiór” – informuje dyrektor placówki, pani Anna Jastrzębska.

W nowym budynku z pewnością zaszło wiele zmian, które ułatwią korzystanie z jego dobrodziejstw?

„Doszła piękna sala wielofunkcyjna, która przeznaczona będzie m.in. na organizowanie koncertów, konkursów piosenki i tym podobnych imprez. Wprawdzie znajduje się ona na poddaszu, ale budynek został wyposażony w windę, więc sala będzie dostępna również dla osób niepełnosprawnych. Po oddaniu budynku będziemy musieli przewieźć wszystkie meble i wyposażenie. Największym naszym marzeniem jest to, abyśmy od 1 września mogli rozpocząć statutową działalność Domu Kultury i rozpocząć zaplanowane zajęcia dla wszystkich grup wiekowych” – mówi pani dyrektor.

Spytaliśmy, czy w budynku znajdzie się miejsce na kolekcję lamp, które zamierza podarować miastu  aktor Janusz Michałowski, pochodzący z Augustowa.

„To bardzo duża kolekcja, licząca około 200 lamp. Znajdzie się u nas miejsce na przechowanie tych eksponatów, dopóki nie znajdzie się inne miejsce do ich wystawienia. Dom Kultury nie będzie docelowym miejscem tego zbioru, będziemy jedynie rotacyjnie udostępniać go zwiedzającym” – mówi Anna Jastrzębska.

Trzymamy więc kciuki za to, aby augustowski Dom Kultury zaczął jak najszybciej działać „pełną parą” i aby mieszkańcy mogli zacząć odkrywać jego całkiem nowe oblicze.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek