• 1
  • 2
środa, 12 maj 2021 12:54

Nielegalne papierosy zamiast karmy dla zwierząt

Napisała
KAS KAS

Przemyt 500 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy udaremniła podlaska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Nielegalny transport został przechwycony w pobliżu polsko-litewskiej granicy w Budzisku. Wartość zabezpieczonych papierosów to niemal 7,5 mln zł.

Funkcjonariusze KAS z Budziska zatrzymali do kontroli łotewską ciężarówkę. Z dokumentów wynikało, że w naczepie miała znajdować się karma dla zwierząt. Podczas kontroli okazało się, że naczepa wypełniona była kartonami z nielegalnymi papierosami.

W ciężarówce znajdowało się 500 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy o wartości blisko 7,5 mln zł. Gdyby kontrabanda trafiła do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 12 mln zł.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Suwałkach kierowca tira został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: KAS

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek