• 1
  • 2
środa, 12 maj 2021 15:00

Augustowianie wypowiedzą się w sprawie obwodnicy

Napisała

Mieszkańcy Augustowa mają szansę wypowiedzieć swoje zdanie na temat trasy obwodnicy miasta, której wybudowanie jest już od jakiegoś czasu planowane. Spory na temat wariantu, który byłby najbardziej odpowiedni, nie mają końca, dlatego postanowiono zapytać o zdanie mieszkańców. Augustowianie będą mieli więc realny wpływ na decyzję, którędy przebiegać będzie obwodnica miasta.

Wytyczenie obwodnicy Augustowa okazało się nie lada problemem. Z początkowo proponowanych wariantów wybrano w końcu trzy i to nad nimi trwa w tej chwili debata. Który wybrać, aby wszystkie strony były zadowolone? Każda z tras ma z pewnością zarówno korzyści, jak i swoje gorsze strony, ale decyzja w końcu musi zapaść. Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wpadł na pomysł – zachęca mieszkańców Augustowa do podzielenia się swoim zdaniem na temat, według nich, najbardziej trafnego wariantu. Taki zabieg ma pomóc drogowcom w wyborze najmniej kontrowersyjnego przebiegu tejże trasy.

Konsultacje w sprawie nowej obwodnicy Augustowa będą trwały do 20 maja. W ankiecie można wybrać jedną z trzech tras. Dwie z nich położone miałyby być w sąsiedztwie miasta, zaś trzecia miałaby przebiegać za jeziorem Sajno. W ankiecie znalazło się również pytanie dotyczące korzyści oraz mankamentów wynikających z realizacji danej inwestycji.

Swoje zdanie można wyrazić na stronie internetowej: dk16obwodnicaaugustowa.value-eng.pl lub przesłać formularz na podany na stronie adres mailowy. Ankietę można również dostarczyć pocztą na adres firmy, która przygotowuje studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe.

Każda opinia będzie analizowana i pokaże, co mieszkańcy miasta tak naprawdę sądzą o poszczególnych wariantach tras planowanej obwodnicy. Obwodnica ma być elementem modernizacji całego ciągu DK16 między Augustowem, a granicą państwa w Ogrodnikach. Jej budowa ma się rozpocząć w 2026 roku, a jej oddanie zaplanowane jest na rok 2028.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek