• 1
  • 2
czwartek, 13 maj 2021 11:43

Ponad 1,5 kilograma suszu znaleźli policjanci w domu 31-latka

Napisane przez KM

Augustowscy kryminalni w domu mieszkańca powiatu augustowskiego znaleźli ponad 1,5 kilograma suszu roślinnego. Dodatkowo, w specjalnie przygotowanym pokoju ujawnili 5 krzaków konopi. Okazało się również, że mężczyzna udzielał innej osobie środka odurzającego. 31- latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty. Za te przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Augustowscy policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podejrzewali, że 31-letni mieszkaniec powiatu augustowskiego może mieć w domu narkotyki. W połowie minionego tygodnia, postanowili sprawdzić tę informację. Nie mylili się. W pokoju 31-latka policjanci zauważyli specjalnie wydzielone pomieszczenie, w którym rosło 5 krzaków konopi w różnej fazie wzrostu. Mundurowi znaleźli również przyrządy służące do uprawy tej rośliny m.in. lampy, termometr i wiatrak. W trakcie dalszego sprawdzania domu oraz pomieszczeń gospodarczych, kryminalni zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma suszu roślinnego. Wstępne badanie narkotestem wykazało, że jest to marihuana. Teraz susz zostanie poddany szczegółowym badaniom laboratoryjnym, w celu ostatecznego potwierdzenia, że jest to substancja, której posiadanie jest zabronione. 31-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Pracujący nad sprawą kryminalni ustalili, że 31- latek udzielał innej osobie środka odurzającego. W piątek usłyszał zarzuty uprawy znacznej ilości konopi, jej wytwarzania oraz udzielania środków odurzających innej osobie. Za te przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek