• 1
  • 2
piątek, 14 maj 2021 21:40

W Augustowie powstało stowarzyszenie działające na rzecz profilaktyki chorób nowotworowych

Napisane przez RED

Stowarzyszenie Pozytywka zrzesza kobiety, których celem jest promowanie badań profilaktycznych, mających na celu zapobieganie chorobom nowotworowym. Należą do niego kobiety, które chorowały, nadal chorują, mają członka rodziny chorującego na raka jak również osoby zdrowe, dla których profilaktyka chorób nowotworowych jest priorytetem.

Pragniemy propagować zdrowy styl życia, organizować badania profilaktyczne na terenie Augustowa oraz spotkania i  warsztaty. Chcemy, aby temat choroby nowotworowej przestał straszyć, a stał się przedmiotem ważnych rozmów.” – piszą o sobie augustowskie Pozytywki. Choroba nowotworowa dotyka coraz większej liczby ludzi, ludzi młodych. Mimo to nadal nie potrafimy rozmawiać otwarcie z osobą chorą, nie wiemy jak reagować, gdzie szukać wsparcia. Członkinie stowarzyszenia swoją postawą oraz uśmiechem pragną łamać stereotypy związane z postrzeganiem osób dotkniętych nowotworem.
Aby zwrócić uwagę na konieczność systematycznych badań już 23 maja o godzinie 15.00 ulicami Augustowa przejdzie PROFILAKTYCZNY POZYTYWNY MARSZ KOBIET zorganizowany przez stowarzyszenie. Zachęcamy do udziału!

Poniżej przedstawiamy przebieg imprezy:

- 15.00 zbiórka pod Kolumną Zygmunta Augusta i przemarsz na Piknik profilaktyczny (błonia na rzeką Nettą)
- wystąpienia gości z Białostockiego Centrum Onkologii
- warsztaty samobadania piersi i profilaktyki nowotworów
- Mini Recital „Pozytywne Wibracje” w wykonaniu Doroty Bujnowskiej i Moniki Dobrowolskiej przy zdalnym akompaniamencie Emila Kulbackiego oraz wiele innych atrakcji.

Zapraszamy na stronę wydarzenia: www.facebook.com/ Stowarzyszenie-Pozytywka

Przyjdź, baw się, zadbaj o swoje zdrowie !

*Pozytywny Marsz Kobiet współfinansowany jest przez Gminę Miasto Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek