• 1
  • 2
poniedziałek, 17 maj 2021 15:30

Ataki wilków na zwierzęta domowe. „Z łańcuchów znikają psy”

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Na stronie internetowej jednego z urzędów gminy, znajdującego się w województwie podlaskim, pojawiła się niepokojąca informacja. Władze ostrzegają mieszkańców przed atakami wilków! Z gospodarstw domowych znikają bowiem zwierzęta. Zagrożone są nawet psy.

„Urząd Gminy Płaska podaje do publicznej wiadomości informację uzyskaną od Leśniczego d/s Łowieckich — Nadleśnictwa Płaska w Żylinach: W związku z występowaniem ataków wilka na zwierzęta domowe Nadleśnictwo Płaska i Urząd Gminy Płaska zwraca się mieszkańców Gminy Płaska, o zwrócenie szczególnej uwagi na właściwe zabezpieczenie własnych zwierząt domowych. Nadmienia się, że zwierzęta domowe nie powinny być puszczane luzem” – czytamy w komunikacie, który został umieszczony na urzędowej stronie internetowej.

Wójt Gminy Płaska, pan Wiesław Gołaszewski, mówi, że za serię ostatnich ataków najprawdopodobniej odpowiedzialny jest jeden wilk. Mówiąc dokładniej, jest to ponoć wilczyca, która oddzieliła się od swojego stada. Zwierzę zbliża się do gospodarstw domowych w poszukiwaniu pożywienia. Samica była widziana m.in. w Gorczycy oraz w Małowistym.

„Pojawiają się skargi, że znikają psy z łańcucha” – mówi pan Gałaszewki w rozmowie z augustow24.pl.

Problem zbliżających się do domostw wilków istnieje w gminie od dłuższego czasu. Do tej pory nie udało się go jednak rozwiązać, dlatego władze apelują o zabezpieczenie przydomowych zwierząt.

Źródło: plaska.pl

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek