• 1
  • 2
środa, 19 maj 2021 12:40

Nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa

Napisane przez KZ
POSG POSG

Trzech mężczyzn nielegalnie przekroczyło granicę polsko-litewską. Zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Sejnach.

17 maja 2020 r. w nocy patrol Straży Granicznej w okolicy miejscowości Hołny Mejera zatrzymał do kontroli samochód osobowy. Kierowca (obywatel Turcji) podróżował z trzema mężczyznami. Cudzoziemiec do kontroli przedstawił litewski tytuł pobytowy notomiast pasażerowie mieli przy sobie jedynie przepustki z ośrodka dla cudzoziemców znajdującego się na Litwie. W wyniku prowadzonych czynności ustalono, że dwóch obywateli Jemenu i obywatel Somalii nielegalnie przekroczyli granicę naszego państwa.

Po wykonaniu niezbędnych czynności dwóch obywateli Jemenu i obywatel Somalii wczoraj (18.05.2021 r.) zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Obywatela Turcji przesłuchano w charakterze świadka i pouczono o obowiązku niezwłocznego powrotu do kraju, w którym wydano mu tytuł pobytowy.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek