• 1
  • 2
środa, 19 maj 2021 13:03

Augustowski szpital przyjmie wszystkich pacjentów

Napisała

Szpital w Augustowie, decyzją wojewody podlaskiego, przestaje być „covidowym” i będzie przyjmować wszystkich pacjentów. Od kiedy placówka zaczyna działać normalnie? Znamy datę!

SP ZOZ w Augustowie będzie przyjmować pacjentów, którzy chorują nie tylko na koronawirusa. To już pewne, bowiem decyzja wojewody podlaskiego zapadła. Szpital przestaje być placówką jednoimienną i wznawia swoją normalną działalność. Pacjenci będą mogli więc udać się w razie potrzeby na każdy z funkcjonujących tam oddziałów (oddział chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, oddział ginekologiczno-położniczy, pediatryczny, oddział chorób wewnętrznych, anestezjologii oraz oddział intensywnej terapii). Ponownie działać zacznie również Szpitalny Oddział Ratunkowy.

W augustowskim szpitalu nadal znajdować się jednak będą łóżka dla „covidowców” (40 sztuk), a także jedno łóżko przeznaczone do intensywnej terapii. Szpital stanie się hybrydowym już od jutra (20 maja 2021).

Przekształcenie miejskiej placówki to dobra wiadomość dla pacjentów, ponieważ nie będą oni już musieli szukać pomocy w innych ośrodkach medycznych, jak to było do tej pory.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek