Wydrukuj tę stronę
czwartek, 20 maj 2021 16:29

Jutro odbiór Ośrodka Sportów Plażowych

Napisała

Projekt zbudowania Ośrodka Sportów Plażowych w ramach budżetu obywatelskiego wybrali mieszkańcy Augustowa. Fakt ten świadczy o tym, że potrzeba uprawiania takiego rodzaju sportu jest wśród mieszkańców dość duża. Oczekiwanie na ten ośrodek trwało niemal trzy lata, ze względu na to, że oferty w ogłaszanych dotąd przetargach przekraczały kwotę, jaką miasto planowało przeznaczyć na tę inwestycję. Ostatecznie doszło do wyboru wykonawcy, a dziś powstanie boisk staje się faktem, ponieważ prace dobiegły końca.

O wypowiedź na ten temat zwróciliśmy się do kierownika wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego, pani Magdaleny Sokołowskiej.

 „W Ośrodku Sportów Plażowych dziś dopinane są sprawy instalacji trybun i piłkochwytów. Prace trwały około dwa miesiące. Wykonawca został wybrany w drodze przetargu. Koszt całego obiektu wyniósł 250 tysięcy złotych. Powstały wielofunkcyjne piaszczyste boiska do rozgrywek piłki plażowej, w tym boisko do piłki siatkowej oraz do beachsoccera o wymiarach 26x36 metrów. Ponadto trzy boiska do piłki plażowej o wymiarach 16x8 metrów, jedno centralne do siatkówki oraz boisko do piłki ręcznej plażowej. Jak już powiedziałam, prace zostały zakończone i jutro odbędzie się odbiór tego obiektu. Istniejące w naszym mieście kluby sportowe będą mogły organizować tam rozgrywki, jak również indywidualnie będzie można z boisk korzystać, ponieważ są ogólnodostępne” – informuje pani kierownik.

Nowe boiska przydadzą się bardzo szybko, ponieważ już w dniach 28-30 maja odbędzie się w tym miejscu pierwszy augustowski turniej piłki plażowej Augustów Plaża Cup. Podczas sportowego weekendu będzie można obejrzeć Eliminacje do Mistrzostw Polski oraz turniej dla lokalnych drużyn amatorskich.