• 1
  • 2
poniedziałek, 24 maj 2021 13:14

Mini park

Napisała

Na Zarzeczu w Augustowie ma powstać mini park, na którego terenie mają znajdować się m.in. ławeczki, hamaki, leżaki, ścieżka sensoryczna oraz drewniane rzeźby. Miasto rozpoczęło już w tym miejscu prace porządkowe. Mieszkańcy tego terenu nie zgadzają się jednak z jego lokalizacją. Złożyli nawet w tej sprawie petycję do burmistrza.

Mini park miałby znaleźć się dokładnie między ulicą Zarzecze a nowymi boiskami do piłki siatkowej. W tym miejscu będą mogły wypoczywać całe rodziny, ale również zawodnicy przyjeżdżający do miasta na zawody. Wybrana lokalizacja nie jest jednak do końca zgodna z oczekiwaniami okolicznych mieszkańców. Chcieliby, aby park powstał na działce między sanatorium Pałac na Wodzie a hotelem Karmel. Co na ten temat sądzi kierownik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego, pani Magdalena Sokołowska?

„Mini park, który powstanie między ulicą Zarzecze, a boiskami do piłki plażowej, to początek realizacji pomysłu burmistrza na rozciągnięcie parków aż do Parku Uzdrowiskowego. Powstały nowe boiska, więc pozostały teren, na którym po prostu jest bałagan, należy zagospodarować, zadbać o niego. Nie będzie wycinki drzew lecz będzie kładka między nimi, a podświetlane podesty z pewnością zachwycą mieszkańców” – mówi pani Sokołowska.

„Teren wskazany przez mieszkańców to bardzo duży obszar, którego przekształcenie w park wymagałoby dużych nakładów finansowych. Ale jedno nie wyklucza drugiego. Teraz zbudujemy mini park na Zarzeczu, ponieważ ze względu na koszt budowy wyniesie on poniżej 130 tysięcy złotych, a więc nie trzeba będzie robić przetargu. Wystarczy tryb zapytania o cenę. Jest to bardzo korzystny sposób wyboru wykonawców i nie jest tak rozciągnięty w czasie jak przetarg. Ponadto jest to miejsce często uczęszczane przez mieszkańców, blisko domów, więc z pewnością będzie służyło i młodszym i starszym augustowianom za wspaniałe miejsce do relaksu. Dla bezpieczeństwa zainstalujemy tam monitoring. No i boiska piłki plażowej, w połączeniu z parkiem, będą stanowiły doskonały kompleks” – wyjaśnia pani kierownik.

Kiedy zatem możemy spodziewać się oddania do użytku tego miejsca?

„Jak powiedziałam, urząd ma koncepcję zagospodarowania tego terenu, wysłane zostały zapytania do firm, potencjalnych wykonawców zadania. Myślę, że w przyszłym tygodniu otrzymamy oferty. Za pięć miesięcy, późną jesienią, planowane jest oddanie parku do użytku” – informuje nasza rozmówczyni.

„Omawialiśmy na komisji koncepcję wyposażenia terenu parku w ekologiczne urządzenia, jak drewniane przyrządy, hamaki, leżaki, drewniane rzeźby. Bardzo się cieszę, że pomysł spotkał się z aprobatą i nie było sprzeciwów odnośnie rodzaju i instalacji urządzeń. W Augustowie jest jeszcze wiele terenów zielonych, które można zamienić w piękne miejsca wypoczynku dla naszych mieszkańców. Z pewnością będziemy je sukcesywnie zagospodarowywać” – informuje pani Magdalena Sokołowska.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek