• 1
  • 2
wtorek, 25 maj 2021 13:55

Kiedy znów pójdziemy do kina?

Napisała

Ze względu na pandemię długo trzeba było czekać, aby znowu móc udać się do kina. Relaks na sali przed wielkim ekranem to przecież coś całkiem innego, niż spędzenie czasu, oglądając film w telewizji. W związku z tym, że obowiązujące restrykcje są stopniowo luzowane, już od minionego piątku kina mogły otworzyć swoje podwoje. Dlaczego augustowska placówka jest nadal zamknięta?

Decyzją rządu, od 21 maja widzowie mogą oglądać w kinach swoje ulubione seanse filmowe. Zapewne nie wszystkie kina zdążyły zaopatrzyć się w najnowsze produkcje, jednak spragnieni seansów widzowie w niektórych miastach już od północy wypełnili sale kinowe. Oczywiście we wszystkich placówkach obowiązują restrykcje sanitarne, a więc obowiązkowe są maseczki, a widownie wypełnione mogą być tylko w 50 procentach.

Dlaczego w augustowskim kinie Iskra nie ma jeszcze możliwości udania się na film? Spytaliśmy o to kierownika, pana Rafała Grynasza.

„Seanse w naszym kinie ruszają od środy (26 maja), w Dniu Matki. Najpierw rządzący zapowiedzieli otwarcie kin 29 maja, później zmieniono termin na 21 maja. Nie chcieliśmy robić tego na szybko, wolimy zaczekać na premiery, aby zaspokoić oczekiwania naszych widzów. Po weekendzie będzie wiadomo, jak nasi sympatycy zareagowali na wznowienie seansów” – informuje nasz rozmówca.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek