• 1
  • 2
wtorek, 25 maj 2021 15:30

Przyjechał po alkohol pijany i na zakazie

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

Nietrzeźwy 42-latek przyjechał peugeotem do lokalu w centrum miasta, aby kupić alkohol. Okazało się, że miał ponad promil alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie i następnego dnia usłyszał zarzuty. Za te przestępstwa grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę w nocy, dyżurny komendy w Augustowie otrzymał zgłoszenie, o nietrzeźwym kierowcy w centrum miasta. Policjanci z patrolówki w rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że mężczyzna przyjechał peugeotem do lokalu gastronomicznego, aby kupić alkohol. W trakcie rozmowy kobieta wyczuła od niego alkohol. Próbowała jeszcze zabrać mu kluczyki, jednak bezskutecznie. Wtedy powiadomiła policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że 42- latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach, okazało się, że ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i następnego dnia usłyszał zarzut. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości będąc już prawomocnie skazanym za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Każdy nietrzeźwy kierowca to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Dlatego też, zawsze reagujmy kiedy widzimy, że ktoś wsiada za kierownicę po alkoholu. Każda informacja przekazana policjantom, nawet anonimowa może zapobiec tragedii.

Źródło: KPP Augustów

Gruby Benek
Taekwondo