• 1
  • 2
wtorek, 25 maj 2021 22:38

Akcja poszukiwawcza zakończona sukcesem

Napisane przez ŁW

Żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej odnaleźli dziś zaginioną mieszkankę gminy Michałowo. 79-latka była poszukiwana od poniedziałku 24 maja.

Na wniosek policji, we wtorek do akcji poszukiwawczej włączyli się żołnierze 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Pierwsi terytorialsi pojawili się na miejscu po godzinie 8 rano. Poszukiwania były prowadzone metodą „szybkich trójek” - trzyosobowe zespoły przeczesywały wyznaczone sektory z wykorzystaniem odbiorników GPS z mobilnego centrum poszukiwań Grupy Ratowniczej Nadzieja.

Zaginioną, około godz. 17:00, odnalazł zespół z 14 batalionu lekkiej piechoty w Hajnówce. Odnaleziona kobieta została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji poszukiwawczej uczestniczyło 37 żołnierzy z 11 batalionu lekkiej piechoty w Białymstoku, 14 batalionu lekkiej piechoty w Hajnówce, kompanii dowodzenia i kompanii logistycznej.

Podlascy terytorialsi uczestniczą w akcjach poszukiwawczych od grudnia 2018 roku.

 

Łukasz Wilczewski

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek