• 1
  • 2
środa, 26 maj 2021 13:25

Kiedy otwarcie augustowskiego basenu?

Napisała

Kiedy po skończonym remoncie augustowskiej pływalni, spragnieni tego rodzaju rozrywki mieszkańcy mogli w końcu skorzystać z uciech w miejskim basenie, rząd podjął decyzję o wyznaczeniu terminu otwarcia basenów dopiero na 29 maja, po czym decyzja ta została zmieniona i termin ten przyspieszono o jeden dzień. Na konferencji prasowej premier ogłosił, że branża sportowa zostanie uruchomiona, ale oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Czy na miejski basen będzie się więc można wybrać już w najbliższy piątek? Sprawdziliśmy!

Przez cały rok augustowianie nie mogli korzystać z basenu, ponieważ był w nim przeprowadzany gruntowny remont. Pisaliśmy już wcześniej o zakresie prac remontowych, których bardzo ważnym elementem była wymiana centrali wentylacyjnej, która odpowiada za utrzymanie odpowiedniej temperatury w basenie i zapewnienie lepszego oddychania korzystającym z pływalni. Zagwarantowano również wiele atrakcji, o których mieszkańcy wkrótce się dowiedzą.

Aby bardziej zgłębić temat, przeprowadziliśmy rozmowę z dyrektorem Centrum Sportu i Rekreacji, panem Pawłem Głowackim. Zapytaliśmy między innymi o to, kiedy basen będzie dostępny dla użytkowników.

„Ponieważ termin otwarcia pływalni został przyspieszony o jeden dzień, ruszamy 28 maja. Udostępnimy wszystkie atrakcje i zapewnimy bezpieczeństwo podczas korzystania z pływalni” – mówi pan dyrektor.

Czy po tak długiej przerwie nie ma problemu z personelem czy z obsadą ratowników?

„Na pływalni mam pełną obsadę, z tym nie mam problemów. Wiadomo, że wiele branż musiało zwolnić swoich pracowników, a niektórzy po prostu znaleźli sobie pracę w innych miejscach. Ludzie nie czekali na luzowanie obostrzeń, ponieważ ich los był dość niepewny, dlatego w trosce o bezpieczeństwo swoich rodzin, zatrudnili się u różnych pracodawców, oferujących im pracę. W związku z tym, problem jest  z ratownikami na Molo Radiowej Trójki oraz na plaży POSTiW. Od lipca te plaże zaczną pewnie działać pełną parą, więc na chwilę obecną zbieramy oferty. Niestety nie jest łatwo o znalezienie ratowników. Posiadam uprawnienia instruktora ratownictwa wodnego, więc jeśli zajdzie potrzeba, sam stanę do pracy” – zapewnia dyrektor CSiR.

Niedawno został otwarty Ośrodek Sportów Plażowych nad Neckiem. Czy miejsce to należy do CSiR?

„Jeszcze nie został nam przekazany pod zarząd, ale mam nadzieję, że pan burmistrz niebawem podejmie taką decyzję” – informuje nasz rozmówca.

W imieniu pana dyrektora zapraszamy wszystkich miłośników pływania na wyremontowany basen miejski, przy okazji życząc im bezpiecznego korzystania z tej atrakcji.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek