• 1
  • 2
piątek, 28 maj 2021 15:29

Drogowy hattrick w wykonaniu 72-latka [WIDEO]

Napisała
Policja Podlaska Policja Podlaska

Kierowca ciężarówki zlekceważył przepisy ruchu drogowego i pomimo zakazu wyprzedzał innego tira na skrzyżowaniu i wzniesieniu. Nie wiedział jednak, że jego manewr nagrywa kamera nieoznakowanego radiowozu podlaskiej grupy Speed. Do zdarzenia doszło na krajowej "ósemce" w gminie Suchowola. Okazało się, że za kierownicą iveco siedział 72-letni obywatel Łotwy, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Policjanci z podlaskiej grupy Speed codziennie patrolują niebezpieczne odcinki dróg krajowych przebiegających przez województwo podlaskie. Do takich tras należy odcinek pomiędzy Białymstokiem a Augustowem. I właśnie na tej drodze kamera nieoznakowanego radiowozu nagrała niebezpieczne manewry kierowcy iveco. Do tego zdarzenia doszło, w połowie maja, w rejonie miejscowości Dryga w gminie Suchowola. Na nagraniu widać jak samochód ciężarowy wyprzedza innego tira na skrzyżowaniu i wzniesieniu. Kontynuuje ten manewr dojeżdżając aż do jego wierzchołka. Jednak to nie wszystkie wykroczenia jakie popełnił nieodpowiedzialny kierowca. Zlekceważył on również znak zakazujący wyprzedzanie pojazdom ciężarowym. Chwilę później policjanci zatrzymali ciężarówkę do kontroli drogowej. Okazało się, że za jej kierownicą siedział 72-letni obywatel Łotwy. Mężczyzna został ukarany mandatem karnymi w wysokości 1000 złotych.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego!

Źródło: Policja Podlaska

Media

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek