• 1
  • 2
niedziela, 30 maj 2021 09:29

Augustów Plaża Cup - pierwsze zawody na nowym obiekcie

Napisane przez MR

Sobotnie (29.05) eliminacje do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej mężczyzn były inauguracją funkcjonowania Centrum Sportów Plażowych w Augustowie. Obiekt powstał z pieniędzy zarezerwowanych w ramach budżetu obywatelskiego. W uroczystym otwarciu wziął udział wicemarszałek województwa Marek Olbryś oraz radni wojewódzcy: Sebastian Łukaszewicz i Paweł Wnukowski.

- Nie moglibyśmy sobie wyobrazić lepszej inauguracji niż Augustów Plaża Cup - mówił burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk. - Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego miejsca. Dzisiejsza impreza jest organizowana przez miasto Augustów i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego. Serdeczne podziękowania dla marszałka województwa Pana Artura Kosickiego, który objął tę imprezę swoim patronatem. - powiedział burmistrz podczas inauguracyjnego przemówienia.

Zarząd województwa reprezentował w Augustowie wicemarszałek Marek Olbryś.

- Gratuluję imprezy i gratuluję tego wspaniałego obiektu. Augustów - nazywany letnią stolicą Polski, na pewno jest letnią stolicą województwa podlaskiego. To wspaniałe miasto i wspaniali mieszkańcy, a dzisiejsze wydarzenie jest przykładem tego, jak samorządy lokalne, jak samorząd Augustowa, potrafi wspierać dobre pomysły swoich mieszkańców.

Turniej Augustów Plaża Cup, mimo że rozgrywany po raz pierwszy, przyciągnął znakomitych zawodników, którzy rywalizowali nie tylko o zwycięstwo, ale także o rankingowe punkty potrzebne do walki o mistrzostwo Polski. Gościnnie wśród szesnastu par, wystąpili także zawodnicy z Litwy i Łotwy.

 - Impreza ma szanse na stałe wpisać się w kalendarz letnich imprez sportowych. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego startu tegorocznych rozgrywek, jak pokazując się w Augustowie, w nowym miejscu prezentując się przed kibicami, którzy być może jeszcze nie mieli okazji oglądać siatkówki plażowej na tak wysokim poziomie. Na ogół te nowe miejsca, w których gramy, uczą się tego sportu, często wymagają poprawy. Tymczasem tutaj wszystko jest wspaniale przygotowane - chwalił organizatorów komisarz zawodów Rafał Pośpiech, przewodniczący wydziału siatkówki plażowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Malowniczo położony nad jeziorem Necko kompleks boisk do siatkówki plażowej powstał w ramach budżetu obywatelskiego. Inwestycja kosztowała 200 tys. zł. Infrastruktura umożliwia także  rozgrywanie meczów plażowej piłki nożnej.
 - Ten powiat i to miasto wyróżnia się w całym regionie organizując takie imprezy, wspierając budowę takich obiektów, wykorzystując swoje położenie. Doceniamy, jako samorząd województwa, tych wszystkich którzy potrafią tak wspaniale urządzać swoje miasta. Gratulujemy mieszkańcom i turystom - mówił do zebranych wicemarszałek Olbryś.

 

tekst i fot.: Mariusz Rytel
red.: Małgorzata Sawicka

źródło: Wrota Podlasia

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek