• 1
  • 2
poniedziałek, 31 maj 2021 15:00

Koniec z „dyskotekowym podziemiem” – decyzja rządu

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Luzowanie obostrzeń trwa i jak podaje rmf24.pl, rząd planuje wkrótce zdjąć również zakaz działalności dyskotek. Kiedy można spodziewać się takiej decyzji? Ma ona zostać ogłoszona już niedługo, a otwarcie klubów nocnych i tanecznych nastąpi prędzej, niż byśmy się tego spodziewali!

Dyskoteki były, zdaniem rządzących, miejscami, w których bardzo łatwo zarazić się koronawirusem. Duszne, wypełnione bawiącymi się ludźmi pomieszczenia, w których zazwyczaj nie przestrzegano reżimu sanitarnego (brak maseczek oraz zachowanego dystansu), to według ekspertów najbardziej newralgiczne miejsca rozprzestrzeniania się wirusa. Dlatego właśnie wszystkie kluby nocne i taneczne były zamknięte najdłużej i nigdy nie wchodziły na listę podczas luzowania obostrzeń. Taka sytuacja trwała rok.

Przez ten czas zakaz dyskotek nie był jednak za bardzo przestrzegany. Chodziły słuchy, że utworzyło się tzw. „podziemie dyskotekowe” i ponoć w wielu miejscach ludzie mogli „normalnie” imprezować. Rząd postanowił w końcu przerwać tego typu działania. Postanowiono, że zakaz działalności klubów nocnych i tanecznych zostanie zdjęty. Miejsca te będą mogły znów zacząć funkcjonować, ale z pewnymi ograniczeniami. Decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona na najbliższe konferencji prasowej, która najprawdopodobniej będzie miała miejsce już jutro (1 czerwca). Możliwe więc, że na dyskotekę będzie można się udać już za tydzień.

Źródło: rmf24.pl

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek