• 1
  • 2
poniedziałek, 31 maj 2021 16:37

Augustowski basen oczekuje na chętnych

Napisała

Od minionego piątku, tj. od dnia 28 maja, basen w Augustowie wznowił swoją działalność. Miejska pływalnia w pełnej gotowości oczekuje na osoby chętne do skorzystania z jej dobrodziejstw. Postanowiliśmy sprawdzić, jaka była frekwencja podczas weekendu oraz czy świeżo wyremontowany obiekt spełnił oczekiwania augustowian.

„Po remoncie, przed kolejnym zamknięciem basenów przez rządzących, nasza pływalnia była czynna przez dwa dni, więc mieszkańcy już widzieli zmiany. Teraz, od piątku, znowu można było popływać. Niestety zainteresowanie było umiarkowane” – informuje nas pan Paweł Głowacki, kierownik CSiR w Augustowie.

„Moim zdaniem pływalnie były zamknięte zbyt długo i ludzie zaczęli uprawiać inne sporty, te na świeżym powietrzu. Patrząc na różne fora, widać było duże zainteresowanie zakupem butów do biegania, strojów i akcesoriów rowerowych itp. Ludzie zwrócili się w stronę innych aktywności fizycznych, więc nauczyli się żyć bez basenów. Myślę, że będziemy musieli niejako od nowa nauczyć naszych klientów korzystania z aktywności, jaką jest basen. Ponadto sądzę, że ludzie wciąż się jednak trochę boją, ponieważ pływalnia, to jednak jest jakieś skupisko większej ilości osób w jednym pomieszczeniu. Nie tak łatwo jest przestawić nasze myślenie, kiedy wciąż jeszcze mamy świadomość istnienia pandemii. Myślę, że to trudny czas dla pływalni, ponieważ  mamy komunie, wkrótce zakończenie roku szkolnego, więc uwaga mieszkańców jest teraz skierowana w innym kierunku” – mówi pan Głowacki.

„W piątek na basenie proponowaliśmy pewne bonusy. Na przykład decyzją burmistrza, z okazji Dnia Matki, mamy, które przychodziły z dziećmi na basen, miały wstęp wolny. Jutro jest Dzień Dziecka, więc również mamy kolejne propozycje, aczkolwiek zadaję sobie sprawę, że jest to środek tygodnia, więc to też stanowi pewien kłopot.  Nie mniej jednak, serdecznie zapraszamy. Będę rozmawiał z panem burmistrzem, może w najbliższy weekend uda nam się uruchomić na naszym basenie tor przeszkód” – mówi kierownik CSiR.

Jak widać, czas pandemii spowodował wiele złego w różnych dziedzinach życia. Jednak mówi się, że „sport to zdrowie”, więc idąc tym tokiem myślenia pozostaje nadzieja, że w odpowiednim czasie powróci większe zainteresowanie pływalniami.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek