• 1
  • 2
wtorek, 01 czerwiec 2021 14:12

Po przerwie w augustowskiej „Iskrze”

Napisała

Branża kulturalna dotkliwie odczuła skutki pandemii. Kina oraz teatry musiały odwołać swoje seanse i zamknąć się dla widzów. Od ubiegłego roku właściciele tego typu placówek mierzyli się z nakazem zamknięcia sal lub zmniejszenia liczby zajmowanych miejsc do 50 czy 25 procent. Od 29 maja widzowie znowu mogą uczestniczyć w seansach filmowych. Repertuar obejmuje zarówno dorosłych widzów, jak również dzieci i młodzież. Jak przebiegł pierwszy weekend po długiej przerwie w augustowskiej „Iskrze”? O tym opowiedział nam kierownik kina, pan Rafał Grynasz.

„Przyznam, że jestem zadowolony z zainteresowania widzów naszymi propozycjami. Dużym powodzeniem cieszyły się filmy familijne, które wyświetlane były z okazji Dnia Dziecka. Zaproponowaliśmy także premiery. Były to filmy „Druga połowa”, lekka komedia romantyczna z doborową obsadą, oraz „Krudowie 2. Nowa era”, amerykański film animowany. Oczywiście, ze względu na pandemię, w sali kinowej miejsca mogą być zajęte w 50 procentach, a więc w sali mieszczącej 200 osób może uczestniczyć jedynie 100” – informuje nasz rozmówca.

„Od najbliższego piątku proponujemy naszym widzom kolejną premierę. Jest to „Godzilla vs. Kong”, kolejny film z tej serii, opowiadający o zmaganiu się człowieka z potworem. 11 czerwca odbędzie się festiwal czeskich filmów krótkometrażowych „Żubroffka”, na który zapraszamy” – mówi pan kierownik.

Czy oprócz wyświetlania seansów filmowych kino „Iskra” prowadzi jeszcze inną działalność?

„Proponujemy w naszym kinie wynajmowanie pokoi hotelowych oraz stwarzamy możliwość wynajęcia sali kinowej, gdzie można pobawić się na konsoli. Oczywiście wszystko odbywa się w reżimie pandemicznym” – opowiada pan Grynasz.

„9 czerwca, w ramach DKF-u, będziemy gościli Arkadiusza Jakubiaka, aktora, reżysera i scenarzystę filmowego. 28 czerwca to początek seansów „Iskra na obcasach”. To tylko niektóre propozycje, ale początek jest bardzo obiecujący. Dodam jeszcze, że kino cieszy się dużym powodzeniem wśród szkół. Sporo grup z augustowskich placówek zgłasza się do nas, aby tutaj spędzić czas” – mówi pan kierownik.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek