• 1
  • 2
wtorek, 01 czerwiec 2021 15:41

Offroad w wykonaniu podlaskiego Speedu [WIDEO]

Napisała
Policja Podlaska Policja Podlaska

Policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali po pościgu nietrzeźwego kierowcę seata. Mężczyzna mając blisko 4 promile w organizmie próbował uciec policjantom leśnymi drogami. 65-latek już wcześniej stracił prawo jazdy i miał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za swoje zachowanie mężczyzna ponownie odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę policjanci z podlaskiej grupy Speed patrolowali krajową "ósemkę" między Białymstokiem a Augustowem. Około 16.30 mundurowi zauważyli, jak kierowca seata w rejonie miejscowości Brody nie jest w stanie zachować prostego toru jazdy. Od razu nabrali podejrzeń, że może być nietrzeźwy. Kierowca seata nie zareagował na polecenia mundurowych do zatrzymania pojazdu, przyspieszył i zaczął uciekać zjeżdżając na leśne drogi. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. Po krótkiej ucieczce seat został zatrzymany. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 65-letni mieszkaniec powiatu monieckiego. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna już wcześniej stracił prawo jazdy i ma aktualny zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do 2022 roku.

Teraz 65-latek będzie odpowiadał przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli i jazdę w stanie nietrzeźwości w okresie obowiązywania sądowego zakazu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Podlascy policjanci od początku roku do końca maja zatrzymali 722 nietrzeźwych kierowców. Pamiętajmy, że każdy kierowca, który prowadzi auto po alkoholu jest potencjalnym sprawcą ludzkiej tragedii.

Źródło: Policja Podlaska

Media

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek