• 1
  • 2
poniedziałek, 07 czerwiec 2021 13:32

Zatrzymano dużą grupę nielegalnych migrantów

Napisane przez KZ
POSG POSG

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 24 osoby za przekroczenie polsko – białoruskiej granicy wbrew przepisom. Cudzoziemcy przeszli przez tzw. zieloną granicę.

W środę o północy (02.06.2021 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Szudziałowie zauważyli w pobliżu granicy państwowej poruszającą się grupę osób, która nielegalnie przekroczyła granicę z Białorusi do Polski. W wyniku podjętych działań w okolicach miejscowości Zubrzyca Mała funkcjonariusze zatrzymali 24 osoby (11 obywateli Afganistanu, 9 obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, 2 obywateli Palestyny, 1 obywatel Armenii i 1 obywatel Jordanii. Cudzoziemcy (19 mężczyzn, 5 kobiet) pieszo przeszli przez tak zwaną "zieloną granicę".

Po wykonaniu niezbędnych czynności decyzją sądu cudzoziemcy zostali umieszczeni w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców w Białymstoku, Kętrzynie oraz Lesznowoli.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 13 grup (112 osób) za nielegalne przekroczenie granicy.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek