• 1
  • 2
wtorek, 08 czerwiec 2021 13:01

Luksusowe auto z ingerencją w polu numerowym

Napisane przez KZ
POSG POSG

Na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli samochód pochodzący z przestępstwa o wartości 250 tys. zł.

Wczoraj (06.06.2021 r.) do odprawy na wjazd z Polski zgłosił się obywatel Białorusi, podróżujący Mercedesem na rosyjskich numerach rejestracyjnych. W trakcie szczegółowej kontroli auta pod kątem legalności pochodzenia funkcjonariusze stwierdzili ingerencję osób trzecich w polu numerowym nadwozia oraz podrobioną na wzór oryginału tabliczkę znamionową. Ponadto ujawniono naklejkę zawierającą oryginalny numer kontrolny, która została częściowo usunięta w celu uniemożliwienia pierwotnej identyfikacji pojazdu oraz niezgodność dat produkcji poszczególnych części pojazdu z datą produkcji zawartą w dowodzie rejestracyjnym. W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że Mercedes wyprodukowany w 2014 roku pochodzi z przestępstwa kierowca z pojazdem został zatrzymany. Wartość auta oszacowano na 250 tys. zł.

26 – letniego obywatela Białorusi po przesłuchaniu w charakterze świadka zwolniono. Zabezpieczony pojazd wraz ze sporządzoną dokumentacją został przekazany funkcjonariuszom Policji w Sokółce celem dalszego postepowania.

Źródło: POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek