• 1
  • 2
czwartek, 10 czerwiec 2021 15:46

Karta rowerowa moim pierwszym "prawem jazdy"

Napisane przez AM
KPP Augustów KPP Augustów

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z augustowskiej komendy zaangażował się, w uzyskanie przez najmłodszych uczestników ruchu drogowego karty rowerowej. Jest to bowiem nie tylko dokument, który uprawnia do poruszania się rowerem, ale przede wszystkim spory zasób wiedzy niezbędnej do bezpiecznego przemieszania się po naszych drogach. Należy pamiętać, że znajomość przepisów to realny wzrost bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego!

Policjanci z augustowskiej komendy od lat dbają o stan wiedzy i praktyczne umiejętności najmłodszych. Odwiedzają szkoły i przedszkola, tłumacząc, wyjaśniając, a czasami grożąc palcem – wszystko dla bezpieczeństwa dzieci. Podczas codziennej drogi do szkoły i na zajęcia pozalekcyjne trzeba dokładnie rozglądać się dookoła i mieć się na baczności, a posiadanie wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego pozwala bezpiecznie dotrzeć do celu.

Dzisiaj, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z augustowskiej komendy, uczestniczył w egzaminie na kartę rowerową w Szkole Podstawowej w Bargłowie Kościelnym. Uczniowie klasy czwartej i piątej pod okiem policjanta pokonywali tor. Musieli też sygnalizować wykonywane manewry pamiętając o zasadach, znajomości znaków drogowych oraz przepisach prawa ruchu drogowego. Łącznie do egzaminu przystąpiło blisko 27 uczniów.

Wszystkim świeżo upieczonym posiadaczom uprawnień do kierowania rowerem życzymy szerokiej drogi i samych bezpiecznych przejazdów.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek