• 1
  • 2
piątek, 11 czerwiec 2021 14:34

„Bieg po emocje” dla Basi

Napisała
fot. Szymon Makuch fot. Szymon Makuch

Już w lipcu rusza akcja charytatywna o nazwie „Bieg po emocje”. W jej ramach do pokonania jest dystans dzielący Suwałki i Kraków, zaś jej celem jak największe rozpowszechnienie zbiórki funduszy dla Basi Turek.

„Bieg po emocje”

Pomysłodawcą charytatywnego projektu sportowego o nazwie „Bieg po emocje” jest Szymon Makuch. „Bieg…” jest wyzwaniem sportowym oraz akcją charytatywną w jednym. Projekt ten rozpoczął się w 2019 roku od samotnego przemierzenia Islandii z północy na południe, dla wtedy 15-letniego Kacpra Turaczyka, który jest chory na nieuleczalną chorobę zaniku mięśni.

Wtedy to Szymon Makuch w ciągu 11 dni pokonał 620 kilometrów. Jak mówi sam pomysłodawca akcji: to wydarzenie zmieniło życie Kacpra, jak i Szymona. Dzięki wspaniałym ludziom udało się zebrać ponad 30 tysięcy złotych na terapię dla chorego dziecka, zaś w życie pomysłodawcy akcji została tchnięta nowa energia i poczucie sensu. To zaowocowało pomysłem, aby podobną akcję zorganizować w roku następnym.

W sierpniu 2020 roku Szymonowi udało się ukończyć bieg z Helu do Krakowa wraz z pomocą wspaniałej ekipy supportowej. Razem przemierzyli 800 kilometrów w 10 dni. Dzięki temu udało im się zebrać 40 tysięcy złotych dla niepełnosprawnego 32-letniego Łukasza Daty, biegacza po wylewie.

Akcja dla Basi

W tym roku natomiast do przebiegnięcia jest dystans dzielący Suwałki i Kraków, a celem akcji jest jak największe rozpowszechnienie zbiórki funduszy dla Basi Turek.

Basia Turek jest osobą niepełnosprawną w 90% i w 100% zależną od innych osób. Jej marzeniem jest zebranie pieniędzy na własne, dostosowane do jej potrzeb mieszkanie. Jest niezwykłą osobą, ponieważ jest kimś, kto motywuje innych do działania. Basia ma ogromne przełożenie na życie innych ludzi w całej Polsce. Nie potrafi samodzielnie wstać z łóżka, a mimo to jeździ po całym kraju, prowadząc szkolenia, warsztaty, spotkania, których celem jest motywowanie, dopingowanie i wsparcie coachingowe w trudnych życiowych sytuacjach. Ponadto napisała fenomenalną książkę pod tytułem „Pełnymi garściami”, która stanowi wywiad rzekę o jej życiu oraz opisuje, jak mimo, mogło się wydawać, niemożliwych do przejścia przeciwności losu, udaje jej się z niepełnosprawnością wygrywać i motywować ludzi do przekraczania swoich granic. Jednym słowem - jest nadzwyczajna.

Trasa tegorocznego biegu zaczyna się dnia 12 lipca w Suwałkach, skąd ekipa wyrusza w ponad 900 kilometrową przygodę do Krakowa trasą Green Velo.

Aby dowiedzieć się więcej o Basi Turek, zapraszamy do obejrzenia poniższego materiału.

Źródło: Szymon Makuch (Charity Ultra Runner)

Media

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

Gruby Benek