• 1
  • 2
  • 3
środa, 16 czerwiec 2021 19:54

Czas otworzyć augustowskie kąpieliska

Napisała

Sezon na kąpiele wodne w kilku miejscowościach Podlasia można oficjalnie uznać za rozpoczęty. Niektóre strzeżone akweny są już otwarte dla miłośników pływania od 1 czerwca. Kiedy w Augustowie będzie można bezpiecznie skorzystać z atrakcji wodnych? Znamy daty!

Ci, którzy chcą bezpiecznie wypoczywać nad augustowskim akwenem, muszą uzbroić się jeszcze w nieco cierpliwości. W tym roku strzeżone miejsca przeznaczone do kąpieli będą dwa – Molo Radiowej Trójki nad jeziorem Necko oraz kąpielisko przy plaży POSTiW. Dowiedzieliśmy się, w jakich terminach zostaną one otwarte.

Molo Radiowej Trójki nad jeziorem Necko jest drugim co do wielkości pomostem w Polsce, zaraz po sopockim molo. Jego długość wzdłuż linii brzegowej wynosi 147 metrów i jest połączone z bulwarami spacerowymi. Na molo znajdują się platformy widokowe, mała gastronomia, a w pobliżu są także wypożyczalnie sprzętu wodnego. To właśnie tu zlokalizowane kąpielisko będzie otwarte jako pierwsze.

„Molo Radiowej Trójki zostanie udostępnione dla mieszkańców i turystów dnia 1 lipca. Dokonano tam pewnych drobnych napraw – między innymi uzupełniono brakujące deski, wymieniono oprawy świetlne, pomalowano barierki. W najbliższym czasie będzie czyszczone również dno. Molo jest funkcjonalne, choć przyznam, że przydałby się jego kapitalny remont. Dla bezpieczeństwa osób korzystających z kąpieli zatrudnionych zostało czterech ratowników” – informuje dyrektor CSiR w Augustowie, pan Paweł Głowacki.

Nad Neckiem znajduje się także kąpielisko przy plaży POSTiW. To miejsce będzie otwarte dla chętnych jako drugie z kolei.

„Jeśli chodzi o kąpielisko POSTiW, to uzyskaliśmy już od Wód Polskich zezwolenie na otwarcie. Z tego kąpieliska będzie można korzystać od 17 lipca do 15 sierpnia, czyli okazjonalnie, przez 30 dni w roku. Mamy pewne plany w jaki sposób uatrakcyjnić korzystanie z tego miejsca, ale o tym może opowiem w późniejszym terminie. Kąpiel również będą tam zabezpieczać ratownicy” – mówi pan dyrektor.

Miłośnicy kąpieli wodnych już niedługo będą więc mogli skorzystać z atrakcji miejskiego akwenu. Do otwarcia pierwszego strzeżonego kąpieliska pozostały już bowiem tylko dwa tygodnie. A tymczasem tych, którzy już nie mogą doczekać się pływania, dyrektor CSiR zachęca do aktywności na augustowskim basenie.

„Dodam jeszcze, że przez lipiec i sierpień można korzystać z naszej pływalni. Jest ona otwarta w godzinach od 13:00 do 21:00” – informuje nasz rozmówca.

Gruby Benek