Wydrukuj tę stronę
czwartek, 17 czerwiec 2021 15:22

Dziś pytanie – dziś odpowiedź

Napisała

Na naszą skrzynkę redakcyjną przyszedł mail, w którym Czytelniczka skarżyła się na problem bezpieczeństwa na augustowskich ścieżkach rowerowych. Konkretnie chodziło o znikające oznaczenia pionowe. Od razu zajęliśmy się tym tematem. Co się okazało?

„Witam. Czy można by było poruszyć temat bezpieczeństwa na ścieżkach rowerowych? To znaczy chodzi mi o to, że kompletnie już nie widać oznaczeń poziomych oraz są zrobione za rzadko. Temat był zgłaszany na Facebooku, ale na razie nie ma reakcji. Pewnie jest za mało medialny” – czytamy w mailu od naszej Czytelniczki.

Aby dowiedzieć się więcej, porozmawialiśmy na ten temat z kierownik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego, panią Magdaleną Sokołowską.

„Problem dotyczy oznakowania ścieżek rowerowych nad Nettą na bulwarach. Odświeżenie tych oznakowań zaplanowane mieliśmy już od dawna, jednak dopiero teraz wykonawca, firma Color Road z Sejn, rozpoczęła prace. Firma zmodyfikowała swój kalendarz usług i przyspieszyła prace na naszym terenie. Odświeżenie oznakowań z pewnością przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i zapewnienia komfortu spacerowiczów” – poinformowała nas pani kierownik.

Postanowiliśmy niezwłocznie udać się na bulwary, aby sprawdzić, czy opisana wyżej sytuacja faktycznie ma miejsce. Co się okazało? Słabo widoczne oznakowania na ścieżce faktycznie zauważyliśmy, ale na miejscu obecna już była ekipa malująca nowe znaki. Takie interwencje to czysta przyjemność.