Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 21 czerwiec 2021 13:00

Powitanie lata w Augustowie

Napisane przez RED
UM Augustów UM Augustów

Ani się obejrzeliśmy, a połowa czerwca już za nami. W ogóle się tym nie przejmujemy, bo końcówka miesiąca w Augustowie będzie prawdziwym rozpoczęciem lata. Interesuje Was, co wydarzy się w naszym mieście? Czytajcie dalej.

Inspiracje na dużym ekranie

Początek tygodnia rozpoczynamy wyjątkowym pokazem filmowym. 21 czerwca w Kinie Iskra odbędziemy podróż po zakątkach świata. Na widzów czeka ekranizacja książki "Tony Halik. Byłem tu" w reżyserii Marcina Borchardta. Po filmie zapraszamy na spotkanie z autorem książki, Mirosławem Wlekłym, oraz dyskusję prowadzoną przez dr Tomasza Adamskiego.

Mamy nadzieję, że wydarzenie dostarczy augustowianom wielu inspiracji w obieraniu własnych kierunków podróży.

Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Końcówka czerwca u najmłodszych budzi przede wszystkim jedno skojarzenie - zbliżające się wielkimi krokami wakacje. Mamy parę pomysłów, jak je rozpocząć! Zapraszamy 22 czerwca o godz. 18 do augustowskiego amfiteatru na Taneczny Dzień Dzieci i Rodziców. Wydarzenie będzie wspaniałą okazją do rodzinnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i w pięknym otoczeniu.

Szykujemy też coś dla młodszych i starszych miłośników wielkich maszyn! 26 czerwca        w godz. 9-17 na terenie Augustowskiej Strefy Aktywności Gospodarczej odbędzie się        17. edycja Forest SHOW. Podczas wydarzenia zarówno dorośli, jak i dzieci, będą mogli skorzystać z wielu atrakcji. Organizatorzy przygotują wyjątkowe wystawy, dynamiczne pokazy, testy maszyn i zawody operatorów. Na najmłodszych czekać będzie Strefa dla Dzieci, w której animatorzy zachęcą pociechy do wspólnej zabawy. Całość dopełni ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wydarzenie jest objęte patronatem Burmistrza Mirosława Karolczuka.

Augustów Summer Start

Przed nami rozpoczęcie wakacji, jakiego w Augustowie jeszcze nie było. Tradycja świętowania tego dnia na augustowskich bulwarach zyska nowy wymiar. 25 czerwca odbędzie się pierwsza taka impreza w naszym mieście - Augustów Summer Start 2k21! Klimat muzyczny wskazali Młodzi Augustowianie, czyli grupa skupiona wokół Pełnomocnik Burmistrza ds Młodzieży - sceną zawładną Tede i Wac Toja. Po koncercie DJ zadba o to, by zabawa trwała dalej. Odliczamy dni!

Muzyczny początek sezonu

Jeśli tęsknicie za plenerowymi koncertami na żywo, mamy dla Was dobre wieści! 23 czerwca zapraszamy mieszkańców Augustowa i okolic na obchody Nocy Świętojańskiej nad Nettą. Tegoroczne lato powitamy w pięknym, muzycznym stylu. O niepowtarzalny klimat zadbają wyjątkowi muzycy - Kapela Trzyczwarte oraz Karolina Cicha, którzy wystąpią na scenie Białej Perły. Koncertom towarzyszyć będzie plecenie wianków, ognisko czy szukanie kwiatu paproci.

To nie koniec muzycznych atrakcji! 26 czerwca ze sceny augustowskiego amfiteatru usłyszymy dobrze znane nam przeboje. Zespół Ex Maanam zabierze nas w podróż po największych hitach w nowej odsłonie. Jesteśmy pewni, że dobrze znacie ich słowa!

Spotkajmy się nad Neckiem o godz. 20.

Za tym tęskniliśmy

Wszyscy z wytęsknieniem czekaliśmy na powrót sezonu letniego. Od kilku tygodni możemy zapraszać mieszkańców naszego miasta na szereg różnych wydarzeń. Mamy nadzieję,     że imprezy planowane przez Burmistrza Mirosława Karolczuka i augustowskie organizacje w pełni rozpoczną beztroski, wakacyjny czas. Bądźcie z nami, szykujemy dla Was jeszcze więcej!

Źródło: UM Augustów