• 1
  • 2
  • 3
piątek, 25 czerwiec 2021 10:11

Już jutro Runmageddon na rozpoczęcie wakacji

Napisane przez KC

Fantastyczna sportowa przygoda czeka na rozpoczynających sezon wakacyjny na Mazurach. Mieszkańcy tego wspaniałego regionu Polski oraz turyści, którzy po zakończeniu roku ruszą do krainy jezior, będą mogli już w ten weekend wziąć udział w ekstremalnym biegu przeszkodowym Runmageddon. Startujący zmierzą się nie tylko z żywiołem ełckiego jeziora, ale także z przeszkodami organizatora. 

Jak co roku Runmageddon zachwyci malowniczą trasą, przeprawą kajakową, bliskim spotkaniem z wodami jeziora Ełk i katorżniczymi przeszkodami. W sobotę 26 czerwca br. dorośli uczestnicy oraz ci, którzy ukończyli 16 lat, zmierzą się z takimi konstrukcjami jak: Vietkong, Wisielec, Tarzan w Jeziorze, Wędka żniwiarza czy Komandos. Muszą być przygotowani na wodne i podwodne przeżycia, gdyż będą musieli przepłynąć pod kajakiem, skoczyć do wody i pokonać umieszczone na wodzie kraty. Ponadto, sprawdzą swoją siłę, pokonując dystans z dodatkowym 20 kilogramowym obciążeniem. Będą się czołgać, przedzierać się przez chaszcze okolicznych lasów, wspinać i testować siłę swoich rąk. Jedno jest pewne będzie ekscytująco. Dzieci, w wieku od 4-11 lat dostaną szansę doskonale bawić się na jedno kilometrowej trasie Runmageddonu KIDS. Będą skakać, ślizgać się, biegać do woli oraz wdrapywać się na różnego rodzaju ścianki i konstrukcje. Skończą swój bieg szczęśliwe, mokre i umorusane. Młodzież między 12 a 15 rokiem życia sprawdzi swoje możliwości na dystansie 2 kilometrów, gdzie pokona między innymi: Dywan z opon, przeszkodową nowość - Toroz, Pętlę z obciążeniem, Końską, Wdowę oraz Helikopter. Podczas pierwszego dnia eventu odbędzie się również formuła Family, w której udział będą mogły wziąć zespoły rodzinne. W niedzielę, 27 czerwca br. odbędzie się prawdziwy pokaz siły i charakteru. Tego dnia ełckie trasy zarezerwowane zostaną dla najwytrwalszych Runageddonczyków, którzy przystąpią do biegu o dystansie 21 kilometrów najeżonym ponad 70 przeszkodami. Runmageddon w Ełku będzie nie tylko świetnym sportowym przeżyciem dla startujących, ale także niezwykłym spektaklem dla kibiców, którzy w tym roku mogą wrócić już do, przygotowanego specjalnie dla nich, Miasteczka Kibica. 

 -Cieszymy się, że w tym roku nasz event otwarty będzie zarówno dla startujących jak i kibiców. Będzie można całymi rodzinami dopingować niezłomnych uczestników i podziwiać ich zmagania. To będzie wspaniałe rozpoczęcie wakacji, do którego już się przygotowujemy. Zapraszamy na plaże miejską do wspólnego świętowania - mówi Alicja Janczak, dyrektor eventu. 

Wolontariat - chcesz pomagać przy Runmageddonie?

Dla osób, które szukają ciekawego pomysłu na spędzenie niedzieli, organizator ma propozycję udziału w Wolontariacie. Formalnie do grona Wolontariuszy dołączyć mogą osoby między 16-18 rokiem życia, tutaj niezbędna jest pisemna zgoda opiekuna prawnego (rodzica) oraz osoby pełnoletnie. Runmageddon poszukuje Wolontariuszy, którzy wesprą zawodników podczas niedzielnej formuły Hardcore. Działając w Wolontariacie, może sprawdzić się na Trasie, w Biurze Zawodów, w Strefie Startu lub Mety. Zdobyć niebanalne doświadczenie współpracy w zespole, pracy administracyjno-biurowej, w planowaniu i organizowaniu zaplecza technicznego. Runmageddon gwarantuje ciekawe, wolontariackie wyzwania: przygotowania trasy, obsługi klienta, pomagania na przeszkodach. Pozwala dołączyć do grona wyjątkowych i zaangażowanych ludzi z pasją, którzy wspólnie tworzą ten najpopularniejszy w Polsce bieg z przeszkodami. Każdy Wolontariusz otrzymuję szansę nie tylko uczestniczenia w wyjątkowych eventach, ale także otrzymuję zniżki na start i gadżety od Runmageddonu.

Chętni proszeni są o zgłaszanie się poprzez stronę: www.runmageddon.pl/wolontariat lub telefonicznie: 537340510, albo mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje praktycznie i harmonogram
26.06.2021 | Sobota 
8:00 – 11:00 Rekrut (Starty co 15 minut)
10:20 – 13:40 Kids (Starty co 15 minut)
14:00 – 14:15 Junior (Starty co 15 minut)
15:00 – 16:00 Family (Starty co 15 minut)
27.06.2021 | Niedziela
7:40 – 11:00 Hardcore (Starty co 15 minut)


Do udziału w Runmageddonie można zapisać się online przez stronę www.runmageddon.pl do dnia 25 czerwca do godziny 14:00 lub osobiście podczas trwania eventu. Pakiety startowe należy odebrać w Biurze Zawodów, na minimum godzinę przed startem.
 
Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku, mimo ogłoszenia pandemii i nieoczekiwanego lockdownu udało się zorganizować 8 wydarzeń. Zaś w roku 2019 w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 89 tysięcy osób, w tym 68 000 dorosłych i 21 000 dzieci, młodzieży i całych rodzin. Od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 260 tysięcy uczestników. Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie.

Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia - Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do ekstremalnego starcia całe rodziny, przygotowując dla nich Runmageddon Family.

Gruby Benek