• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 28 czerwiec 2021 16:46

Zaproszenie na promocję książki

Napisane przez AM
APK APK

Augustowskie Placówki Kultury oraz Zofia Piłasiewicz serdecznie zapraszają w czwartek 8 lipca do kina Iskra (ul. 3 Maja 38), gdzie o godz. 18:00 rozpocznie się promocja książki „Syberyjski sen. Opowieść bezdrożna”.

Syberyjski sen to opowieść o, wciąż egzotycznym dla wielu z nas, świecie syberyjskiej przyrody - zadziwiającej skalą, dzikiej i nieujarzmionej... To opowieść o Innych, napotkanych po drodze - o ludziach żyjących z rybałki w zapomnianych przez Boga wsiach i pasiołkach, o szamanach, o obrzędzie kamłania, o losach świata, jakie odczytać można z rytmu wybijanego na szamańskim bębnie, wreszcie - opowieść o zmaganiu się z żywiołem wody, z potęgą syberyjskich rzek, z pierwotną przyrodą, ale także opowieść o zmaganiu się ze sobą, z własnymi słabościami... I o terapeutycznym powrocie do natury... W programie spotkania opowieści i pokaz slajdów. Będzie też okazja do zakupu książki w promocyjnej cenie.

Wstęp bezpłatny – zapraszamy!

Zofia Piłasiewicz – psycholog, psychoterapeutka, podróżnik, autorka książek  „Syberyjski sen – opowieść bezdrożna”, „Gruzja – wpół drogi do nieba”,  „Podróż”, tomiku poetyckiego „Ćwiczenia z pamięci” oraz  licznych artykułów prasowych związanych z podróżami i nie tylko. Współautorka „Literackiego Atlasu Polski” i tekstów do albumów „Kanał Augustowski”, „Rospuda”. Indywidualne wystawy fotograficzne: „Moje pejzaże” – 2008, „Bliżej Natury” -  2009, „Impresje” – 2010, „Sen leśnych olbrzymów” - 2012, „Mężczyźni w obiektywach kobiet” - wystawa zbiorowa 2013.

Źródło: APK

Gruby Benek