• 1
  • 2
wtorek, 29 czerwiec 2021 09:47

Przez Topiłówkę przeszła trąba powietrzna. Mieszkaniec prosi o pomoc

Napisane przez KR

Kilka dni temu do naszej redakcji o pomoc zgłosił się mieszkaniec wsi Topiłówka. Gospodarstwo mężczyzny zostało zniszczone w wyniku trąby powietrznej, która przeszła nad miejscowością dnia 24 czerwca. Straty są bardzo duże. Nasz Czytelnik prosi o wsparcie.

„Witam. Szukam pomocy. Wczorajszego dnia (24 czerwca) w godzinach przedpołudniowych przez wieś Topiłówka przeszła trąba powietrzna, która zostawiła za sobą wiele strat u niektórych mieszkańców. Jestem jednym z nich. Największe straty dotknęły moje gospodarstwo. Stodoła używana jako garaż i magazyn na drewno zostały zniszczone. Wszystko trwało 5 minut. Proszę o pomoc” – napisał poszkodowany mieszkaniec Topiłówki.

„Przebywałem w pracy. Sąsiad zadzwonił i powiedział, że w 10 minut burzy powaliło największą stodołę na działce. Blacha z dachu znalazła się ok 200 metrów od działki, dwa duże drzewa złamały się jak zapałki. Po przyjeździe na miejsce i rozmowie z sąsiadami okazało się, że wir tornada był bardzo widoczny i przeszedł przez środek działki. Uszkodzeniom uległ również budynek murowany sąsiada” – opowiada nasz Czytelnik.

„Na mojej działce położyła się stodoła, która uszkodziła chlew murowany, ściana popękała oraz lekko obniżył się strop budynku. Prawdopodobnie będzie do rozbiórki. Na szczęście nikomu nic się nie stało, dom został nienaruszony” – kontynuuje nasz rozmówca.

Jakiej pomocy oczekuje poszkodowany mężczyzna?

„Chciałbym prosić o pomoc w rozebraniu stodoły do końca, ponieważ jestem sam i nie dam rady pogodzić mojej pracy z pracą przy rozbiórce. Potrzebne będą również kontenery na odpady, które znajdowały się w stodole i uległy zniszczeniu, jak i transport blachy z dachu na złomowisko. Planuję prosić o pomoc ochotniczą straż pożarną w Topiłówce”.

Być może znajdzie się ktoś, kto będzie w stanie pomóc poszkodowanemu mężczyźnie w naprawianiu szkód, jakie spowodowała nawałnica.
Wszystkich zainteresowanych pomocą prosimy o kontakt z naszą redakcją.

Gruby Benek