• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 29 czerwiec 2021 16:00

Ćwiczenia psów służb mundurowych [ZDJĘCIA]

Napisane przez AM
KAS KAS

Ponad 50 przewodników psów służb mundurowych wzięło udział w ćwiczeniach zorganizowanych na terenie Narwiańskiego Parku Narodowego w Uhowie (woj. podlaskie). Swoje umiejętności w okolicy mostów nad Narwią doskonalili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS), Służby Więziennej, Policji, Straży Ochrony Kolei, Straży Pożarnej oraz Żandarmerii Wojskowej. Przewodnicy wraz ze swoimi podopiecznymi ćwiczyli na lądzie, w wodzie i w powietrzu m.in. podciąganie na linie oraz szukanie tytoniu i narkotyków ukrytych pod wodą i w szuwarach.

W okolicach mostów nad Narwią w Uhowie przewodnicy psów służbowych podlaskich służb mundurowych wzięli udział w ćwiczeniach, podczas których doskonalili swoje umiejętności. Mundurowi ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi musieli zmierzyć się z niecodziennymi zadaniami w wodzie, na brzegu rzeki, a nawet w powietrzu. Z pokładu łódki funkcjonariusze z psami byli m.in. podciągani na linie zawieszonej na moście kolejowym.

Przewodnicy i ich psy musieli również odnaleźć tytoń, narkotyki oraz materiały wybuchowe ukryte w piasku, trzcinowisku oraz pod wodą. Nie zabrakło również zadań związanych z poszukiwaniem i obezwładnianiem osób ukrywających się na terenach zalewowych.

Ćwiczenia nad Narwią pozwoliły na sprawdzenie umiejętności, wymianę doświadczeń związanych z metodami szkolenia psów w różnych formacjach mundurowych oraz na wzmocnienie więzi łączących przewodników z psami podczas pełnienia służby w ekstremalnych sytuacjach.

W szkoleniu udział wzięło 7 funkcjonariuszy podlaskiej KAS wraz z psami wyszkolonymi do wykrywania wyrobów tytoniowych i narkotyków.

Źródło: KAS

Gruby Benek