• 1
  • 2
środa, 30 czerwiec 2021 14:04

Śpiesz się! Urząd Miejski czeka tylko do 15 lipca

Napisane przez RED

Masz ciekawy pomysł i chcesz, by Augustów był jeszcze piękniejszy? Do 15 lipca czekamy na Wasze zgłoszenia w Budżecie Obywatelskim. Razem zdecydujmy, jak będzie wyglądało nasze miasto.

Czym jest Augustowski Budżet Obywatelski?

To specjalnie wydzielona część budżetu Augustowa. Dzięki ABO mieszkańcy mogą dzielić się swoimi pomysłami i bezpośrednio włączyć się w rozwój miasta. Zgłaszanie inicjatyw, promowanie ich wśród mieszkańców i wspólny wybór projektów dają możliwość decydowania o tym, jak będzie wyglądała nasza okolica. Z ABO masz realny wpływ na to, co jeszcze zbudujemy w Augustowie.

Mirosław Karolczuk, Burmistrz Miasta Augustowa, zachęca do wzięcia udziału w tegorocznej edycji ABO - Mieszkańcy Augustowa słyną już z ciekawych i niecodziennych pomysłów zgłaszanych do Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. Nie mam wątpliwości,  że i w tym roku zobaczymy kolejne kreatywne koncepcje. Jestem dumny ze wszystkich zrealizowanych inicjatyw i cieszę się, że augustowianie tak ochoczo zgłaszają swoje projekty do kolejnej już edycji. Zostało 15 dni, nie zwlekajcie - czekamy na Wasze pomysły!

Włącz się w rozwój naszego miasta

Mieszkańcy Augustowa mogą zdecydować, na co zostanie przeznaczone 500 tys zł z tegorocznej puli. Czego Twoim zdaniem brakuje w naszym mieście? Marzy Ci się nowy park, siłownia plenerowa, strefa relaksu? Dzięki Augustowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu masz wpływ na to, jak będzie wyglądać nasza okolica. To naprawdę proste!

Harmonogram ABO

Zbierz 15 podpisów od mieszkańców i złóż wniosek z podpisami do 15 lipca 2021 r.

Poczekaj na zakończenie weryfikacji formalno-prawnej. Wyniki analizy zgłoszeń poznasz najpóźniej 16 września 2021 r.

Wybierz jeden projekt, który Twoim zdaniem zasługuje na realizację i zagłosuj! Wystarczy, że odwiedzisz stronę www.zmieniamy.augustow.pl lub oddasz swój głos osobiście w Urzędzie Miejskim. Masz czas do 18 października 2021 r.

Wyniki głosowania poznamy do 29 października 2021 r.

Ty też możesz mieć wpływ na rozwój Augustowa. Działaj razem z nami!

Szczegółowe informacje znajdziesz na www.zmieniamy.augustow.pl lub pod numerem telefonu 87 643 80 65.

Źródło: UM Augustów

Gruby Benek