Wydrukuj tę stronę
czwartek, 01 lipiec 2021 14:27

Wydano kolejne ostrzeżenia. W niektórych rejonach II stopień zagrożenia!

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Dziś (1 lipca) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał kolejne ostrzeżenia dla powiatów województwa podlaskiego. Tym razem w niektórych rejonach może być jeszcze bardziej niebezpiecznie. Zobacz, w których miejscach synoptycy wyznaczyli I, a w których II stopień zagrożenia.

W ostrzeżeniach chodzi ponownie o możliwość wystąpienia intensywnych burz z gradem. Dla 13 powiatów województwa podlaskiego meteorolodzy wyznaczyli II stopień zagrożenia. Na bardzo niebezpieczne zjawiska atmosferyczne muszą być przygotowani mieszkańcy powiatów: białostockiego, bielskiego, grajewskiego, hajnowskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, monieckiego, siemiatyckiego, sokólskiego, wysokomazowieckiego, zambrowskiego oraz Białegostoku i Łomży.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad” – czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie jest ważne od godziny 13:00 dnia 01.07.2021 do godziny 04:00 dnia 02.07.2021 Prawdopodobieństwo wystąpienia niekorzystnej aury to 80 procent.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali również ostrzeżenie I stopnia dla 4 powiatów województwa podlaskiego. Na nieco mniej intensywne burze z gradem muszą się przygotować mieszkańcy z powiatów: augustowskiego, sejneńskiego, suwalskiego oraz Suwałk.

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad” – możemy przeczytać w komunikacie IMGW.

To ostrzeżenie jest ważne od godziny 11:00 dnia 01.07.2021 do godziny 04:00 dnia 02.07.2021. Prawdopodobieństwo wystąpienia niekorzystnej pogody to 80 procent.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności!

1.07.2021 godz. 15:50 – AKTUALIZACJA sytuacji meteorologicznej dla powiatów: białostockiego, bielskiego, hajnowskiego, siemiatyckiego, wysokomazowieckiego oraz Białegostoku.

„Na obszarze głównie południowych powiatów obserwuje się aktywny rozwój burz, które przemieszczają się z południa i południowego-wschodu na północ. Burzom towarzyszą opady deszczu o średnim natężeniu do 10 mm/h, lokalnie także grad. Zgodnie z treścią wydanego ostrzeżenia spodziewane są burze z ulewnymi opadami deszczu, średnio skumulowana suma opadów może wynieść od 30 mm do 50 mm. Do tej pory nie zanotowano znaczących porywów wiatru, jednak nie można wykluczyć ich na poziomie 70-90 km/h”.

Źródło: IMGW