Wydrukuj tę stronę
piątek, 02 lipiec 2021 14:28

Nielegalnie przez "zieloną granicę"

Napisane przez KZ
POSG POSG

Czworo obywateli Kuby zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Michałowie. Cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską.

Wczoraj (30.06.2021 r.) patrol Straży Granicznej otrzymał informację od jednego z mieszkańców pogranicza o mężczyźnie o ciemnej karnacji, który przebywał w pobliżu jego posesji. Funkcjonariusze udali się we wskazane miejsce, gdzie zatrzymali cudzoziemca, który  nie posiadał żadnych dokumentów uprawniających do pobytu w naszym kraju.  Chwilę później kolejny patrol w odległości około 1 kilometra od granicy zatrzymał kobietę, jak się okazało obywatelkę Kuby, która  również nie posiadała wymaganych dokumentów. W trakcie realizowanych czynności ustalono, że nielegalnie przez granicę przeszły jeszcze dwie osoby. Podczas prowadzonych działań granicznych po kilku godzinach na terenie gminy Michałowo zatrzymano poszukiwane dwie obywatelki Kuby, które przekroczyły granicę naszego państwa wbrew obowiązującym przepisom.

Trzy kobiety w wieku 25, 36, 47 lat oraz 30-letni mężczyzna przyznali do nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Cudzoziemcy po wykonaniu niezbędnych czynności prawdopodobnie zostaną umieszczeni w Strzeżonych Ośrodkach dla Cudzoziemców.

Źródło: POSG