• 1
  • 2
piątek, 02 lipiec 2021 15:52

Komunikat meteorologiczny dla województwa podlaskiego

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Dziś (2 lipca) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat dla województwa podlaskiego, który dotyczy 17 powiatów województwa. Co czeka nas w pogodzie w najbliższym czasie?

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali komunikat, który obowiązuje powiaty: augustowski, białostocki, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, siemiatycki, sokólski, suwalski, wysokomazowiecki, zambrowski oraz Białystok, Suwałki i Łomżę. Chodzi o silny deszcz z burzami.

„W województwie podlaskim wystąpiły dotychczas opady o umiarkowanym i silnym natężeniu. W czasie ważności ostrzeżenia sumy opadowe na obszarze województwa sięgnęły lokalnie 30 mm (Brańsk), a punktowo przekroczyły 50 mm” – czytamy w komunikacie IMGW z godziny 15:00.

„W najbliższych godzinach natężenie opadów może wynieść około 2 mm/h do 15 mm/h i sumy opadowe mogą sięgnąć miejscami do 50 mm (lokalnie nadal prawdopodobne są wyższe wartości). Intensywnym opadom towarzyszyć będą gdzieniegdzie burze z możliwymi porywami wiatru do około 75 km/h” – dodają synoptycy.

Źródło: IMGW

Taekwondo
Gruby Benek