• 1
  • 2
poniedziałek, 05 lipiec 2021 15:26

Targi „Polska smakuje” w Augustowie [ZDJĘCIA]

Napisane przez MS
Wrota Podlasia Wrota Podlasia

To promocja lokalnej, tradycyjnej i zdrowej żywności, ale także konkursy i koncerty. W miniony weekend, 3-4 lipca, w Augustowie odbyły Targi „Polska smakuje”. W centrum letniej stolicy Polski, na rynku Zygmunta Augusta, swoje produkty prezentowali nie tylko rolnicy z Podlaskiego, ale także Lubelskiego, Warmińsko-Mazurskiego i Mazowieckiego. Jak „Polska smakuje” sprawdzała Wiesława Burnos, członek zarządu województwa, która wzięła udział w otwarciu przedsięwzięcia.

Augustowskie targi to okazja, by kupić zdrową żywność ekologiczną i tradycyjną, a także rękodzieło. Producenci z czterech wschodnich regionów Polski prezentują i sprzedają cały przekrój regionalnych produktów od mięsa i pieczywa, poprzez sery, po kartacze i miody. To dla nich szansa na promocję wytwarzanych produktów.

– Cenna jest każda z inicjatyw promujących podlaską i polską zdrową tradycyjną żywność. Nasz region to prawdziwe zagłębie doskonałych produktów spożywczych, co warto pokazywać, z korzyścią dla ich producentów – podkreślała Wiesława Burnos.

Organizatorem tegorocznej piątej edycji targów jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa (KOWR) i augustowski samorząd.

– Robimy wszystko, by promować polską żywność, a nasze hasło „Polska smakuje” jest coraz bardziej rozpoznawalne nie tylko w Polsce, ale i poza granicami – mówił Michał Wiśniewski, zastępca dyrektora generalnego KOWR.

Jak dodała Jadwiga Zabielska, dyrektor białostockiego oddziału Ośrodka, celem przedsięwzięcia jest pokazanie naszej zdrowej żywności, która jest wytwarzana bez dodatków chemii, ulepszaczy, a jednocześnie pobudzenie gospodarki rolników.

Małgorzata Sawicka
Red. Małgorzata Półtorak
Fot. Krzysztof Bochenko, UMWP

Źródło: Wrota Podlasia

Gruby Benek