• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 06 lipiec 2021 13:38

Ostrzeżenie II stopnia – IMGW alarmuje!

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Dziś (6 lipca) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie II stopnia. Objętych nim zostało kilka powiatów województwa podlaskiego. Przed czym i kogo tym razem alarmują synoptycy?

Ostrzeżenie dotyczy możliwości wystąpienia dużych upałów. Meteorolodzy ocenili stopień zagrożenia na II, a komunikat wydali dla 8 powiatów województwa podlaskiego. Szczególnie uważać muszą więc mieszkańcy bielskiego, hajnowskiego, kolneńskiego, łomżyńskiego, siemiatyckiego, wysokomazowieckiego, zambrowskiego oraz Łomży.

„Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 30°C. Temperatura minimalna w nocy od 19°C do 20°C” – ostrzegają synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Komunikat jest ważny od godziny 13:00 dnia 07.07.2021 do godziny 19:00 dnia 08.07.2021. Prawdopodobieństwo wystąpienia tak wysokich temperatur wynosi aż 80 procent.

A jak najbliższe dni będą wyglądać w Augustowie? Czy również będzie tak gorąco? Sprawdziliśmy! Otóż prognozy zapowiadają, że dziś (6 lipca) temperatura w najcieplejszej części dnia ma wynieść 29°C, przewidywane są również burze oraz towarzyszące im opady deszczu. Jutro (7 lipca) maksymalna temperatura ma się plasować w okolicach 28 kreski, możliwe są też opady deszczu. Od czwartku (8 lipca) pogoda ma się bardziej stabilizować, temperatury mają rosnąć (nawet do 30°C), a opadów na horyzoncie nie widać. Weekend w Augustowie, przynajmniej na tę chwilę, zapowiada się więc iście letni, bardzo ciepły i zdecydowanie słoneczny.

Źródło: IMGW

Gruby Benek