• 1
  • 2
czwartek, 08 lipiec 2021 16:42

„Ludzki głos”, czyli wybitna aktorka w wybitnym filmie

Napisała
APK APK

DKF KINOCHŁON nie daje się upałom i zaprasza do klimatyzowanej sali w kinie „Iskra” na poniedziałkowy relaks przed ekranem. Po drodze na seans można wstąpić gdzieś na lody, albo zjeść chłodnik w kinowym barze.

W poniedziałek 12 lipca o godz. 19:00 rozpoczniemy pokaz najnowszej produkcji Pedro Almodovara „Ludzki głos” z rewelacyjną kreacją Tildy Swinton.

Pierwszy anglojęzyczny film Almodovara to krótkometrażowa fabuła skupiająca się na kobiecie prowadzącej swą ostatnią rozmowę telefoniczną z partnerem, który ją zostawił. Choć na ekranie obserwujemy w zasadzie tylko jedną postać, skupia się w niej całe spektrum postaw i zachowań typowych dla każdego człowieka. Almodovar udowadnia, że nie trzeba wcale 120 minut, by opowiedzieć angażującą historię o uczuciach i ich różnych odcieniach. A do tego, tak charakterystyczna dla Almodovara dbałość o szczegół – scenografia, rekwizyty i kostiumy. Słowem – majstersztyk. Filmowi towarzyszy arcyciekawa rozmowa, w której reżyser i jego nowa muza dopowiadają ten wątek. Rozdzieleni przez pandemię, ze swoich domów mówią o pracy nad filmem, miłości do kina, inspiracjach i – wspólnych! – planach na niedaleką przyszłość.

A po seansie dyskusja z dobrze znanym naszej widowni Maćkiem Białousem - pracownikiem Instytutu Socjologii Uniwersytetu w Białymstoku, wolontariuszem Fundacji UwB. W pracy naukowej zajmuje się między innymi socjologią filmu. Ale nie tylko - fascynuje go także pamięć zbiorowa, polityka pamięci, socjologia kultury, socjologia filmu, przestrzeń miejska. Sam o sobie mówi, że lubi filmy, których nikt inny nie chce oglądać.

Zapraszamy na tę filmową ucztę!

Cennik i rezerwacja biletów

Bilet na pokaz: 15 zł
Karnet na cztery pokazy: 50 zł (ważny przez pół roku)

Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, ul. Nowomiejska 41,
tel. 87 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.
Uwaga! Wszystkie rezerwacje wygasają na pół godziny przed pokazem.

Źródło: APK

Gruby Benek