• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 20 lipiec 2021 16:39

Brązowa woda lub jej brak – augustowianie muszą się z tym liczyć

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Przez najbliższy miesiąc augustowianie muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami związanymi z wodą płynącą z kranów. Taka sytuacja trwa już od kilku dni. Czym jest spowodowana?

Od dnia 15 lipca do dnia 15 sierpnia 2021 roku z augustowskich kranów może płynąć zabarwiona na brązowo woda lub… może nie być jej wcale! Mieszkańcy miasta mogą spotkać się również z taką sytuacją, że ciśnienie w kranach będzie zauważalnie słabsze niż zazwyczaj. Wszystko to za sprawą przeprowadzanych aktualnie prac konserwacyjnych augustowskiej sieci wodociągowej. W związku z tym Wodociągi i Kanalizacje Miejskie Sp. z o.o. w Augustowie umieściło na swojej stronie internetowej stosowne ogłoszenie.

„Wodociągi i Kanalizacje Miejskie Sp. z o.o. w Augustowie informuje, że w związku z płukaniem sieci wodociągowej na terenie Miasta Augustowa w dniach 15.07.-15.08.2021r. może nastąpić przerwa w dostawie wody, spadek ciśnienia na sieci oraz czasowe jej zabarwienie. Za wynikłe utrudnienia przepraszamy” – możemy przeczytać w komunikacie.

Czy brązowa woda oznacza, że jest czymś zanieczyszczona i nie należy jej spożywać? Otóż firma zapewnia, że taka „kranówka” nadal spełnia wszelkie wymogi czystości i nie ma w niej żadnych bakterii ani szkodliwych związków. Jest ona całkowicie zdatna do spożycia. Nadmiar takiej brązowej wody należy po prostu „zlać” do momentu, aż z kranu nie zacznie płynąć czysta woda.

Źródło: WiKM w Augustowie

Gruby Benek