• 1
  • 2
  • 3
środa, 21 lipiec 2021 14:00

Pies pomógł w znalezieniu narkotyków

Napisała
KPP Grajewo KPP Grajewo

Kilka dni temu grajewscy mundurowi zatrzymali mężczyznę, który posiadał w swoim budynku gospodarczym narkotyki. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone substancje to amfetamina i klefedron. 24-latek już usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek grajewscy kryminalni weszli do jednego z domów w Grajewie. Mundurowi podejrzewali, że mieszkający tam 24-latek może posiadać narkotyki. W trakcie przeszukania pomieszczenia gospodarczego przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Pies służbowy „Noksa” doprowadził do miejsca, w którym znajdowała się torebka z białym proszkiem oraz zwinięta folia aluminiowa z podejrzaną substancją. Wstępne badania narkotesterami wykazały, że zabezpieczone substancje to 61 gramów amfetaminy i 85 gramów klefedronu. 24-latek od razu trafił do policyjnego aresztu.

Dzień później podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, a prokurator wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd na posiedzeniu przychylił się do wniosku i najbliższe trzy miesiące 24-latek spędzi w areszcie. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Grajewo

Gruby Benek