Wydrukuj tę stronę
środa, 21 lipiec 2021 17:02

Pozytywnie na augustowskiej plaży

Napisała

Augustowskie Stowarzyszenie Pozytywka zaprasza do udziału w Pikniku Profilaktycznym „Pozytywnie na Plaży”. Organizatorzy chcą wkręcić mieszkańców w zdrowy styl życia oraz zachęcić ich do aktywności. Będzie się działo!

Wydarzenie pod nazwą „Pozytywnie na Plaży” odbędzie się dnia 25 lipca (niedziela) w godzinach od 11:00 do 15:00 przy Molo Radiowej Trójki w Augustowie. Dotyczy ono profilaktyki nowotworów. Na miejscu odbędą się warsztaty, będzie można zapisać się na badania, obecne będą stoiska z Białostockiego Centrum Onkologii czy NFZ. Podczas pikniku odbędzie się również prelekcja dietetyka, pokazy ratowników WOPR i OSP, warsztaty jogi oraz aqua aerobiku. Poza tym na odwiedzających będzie czekało jeszcze wiele innych atrakcji.

Poniżej lista rzeczy, które organizatorzy przygotowali dla uczestników wydarzenia:

- stoisko profilaktyczne Białostockiego Centrum Onkologii z instruktażem prawidłowego badania piersi,

- stoisko NFZ z możliwością pomiarów wagi ciała,

- prelekcja dietetyka

- pokazy i pogadanki ratowników WOPR oraz Ochotniczej Straży Pożarnej,

- stoiska z kosmetykami,

- wspólny ruch na plaży w postaci aerobiku i aqua aerobiku oraz warsztatów jogi,

- atrakcje dla dzieci – malowanie twarzy, bańki mydlane, tatuaże, zabawy z balonami oraz wystawa prac plastycznych pod hasłem „Kapelusz pełen radości”.

Piknik ma na celu promowanie zdrowego stylu życia i aktywności, promowanie profilaktyki przeciwko nowotworom, w szczególności piersi i jajnika oraz promowanie opalania bezpiecznego dla skóry.

W imieniu augustowskiego Stowarzyszenia Pozytywka zapraszamy do pozytywkowego plażowania!

Źródło: Stowarzyszenie Pozytywka / Facebook