• 1
  • 2
piątek, 23 lipiec 2021 13:17

Odzyskano dwie naczepy warte 440 tysięcy złotych

Napisane przez AG
POSG POSG

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) odzyskali dwie naczepy pochodzące z przestępstw o łącznej wartości 440 tys. zł.

20 lipca br. funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak w ramach wspólnych działań z funkcjonariuszami suwalskiej KAS zatrzymali do kontroli w Suwałkach dwie ciężarówki z naczepami typu chłodnia. Kierowcą pierwszego zestawu był 27-letni obywatel Litwy. Przeprowadzona przez funkcjonariuszy kontrola pod kątem legalności pochodzenia wykazała ingerencję osób trzecich w pole numerowe VIN naczepy wyprodukowanej w 2019 roku.

W trakcie sprawdzania dokumentów drugiego zestawu kierowanego przez 35-letniego obywatela Rosji okazało się, że w dowodzie rejestracyjnym naczepy widnieje inny numer VIN niż zamieszczony na pojeździe. Dodatkowo stwierdzono, że naczepa z 2020 roku figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen oraz bazie Interpolu jako utracona dzień wcześniej w Holandii.

Szacunkowa wartość rynkowa obu odzyskanych naczep to 440 tys. zł. Kierowcy wraz z pojazdami zostali zatrzymani. Dalsze czynności w obu sprawach prowadzą funkcjonariusze Policji z Suwałk.

Źródło: POSG

Taekwondo
Gruby Benek