• 1
  • 2
poniedziałek, 26 lipiec 2021 16:40

Hulajnogą po Augustowie [ZDJĘCIA]

Napisała
Volt Scooters Volt Scooters

Jakiś czas temu informowaliśmy, że na ulicach Augustowa pojawią się elektryczne hulajnogi. Dziś możemy potwierdzić, że stało się to faktem – sprzęt można wypożyczać od ponad tygodnia. Jak mieszkańcy zareagowali na tego typu inicjatywę? Czy chętnie korzystają z hulajnóg? Postanowiliśmy się tego dowiedzieć.

Elektryczne hulajnogi wjechały na ulice Augustowa za sprawą lokalnej firmy pod barwami łódzkiej marki Volt Scooters. W sezonie 2021 mają być one alternatywą dla transportu po mieście, dojazdu do pracy czy po prostu pomysłem na rozrywkę i spędzenie miło czasu z przyjaciółmi. Wprowadzenie sprzętu na augustowskie ulice to prywatna inicjatywa. Czy się sprawdza?

„W Augustowie hulajnogi pojawiły się dnia 17 lipca 2021 roku około godziny 12:00. Mieszkańcy zareagowali na nie pozytywnie. Z każdym dniem obserwujemy coraz większe zainteresowanie. Staramy się rozstawiać hulajnogi w miejscach, w których są najczęściej wypożyczane. Dostosowujemy się do Augustowa, uczymy się go – strefa jazdy (szara) i pozostawiania hulajnóg (żółta) cały czas jest zmieniana. Także nasze „hulajki” uczą się naszych użytkowników. Przez to, że są nowe, miewają błędy systemowe, które na bieżąco naprawiamy. Hulajnogi „docierają się”. Wraz ze wzrostem zainteresowania i aktywności użytkowników zarówno strefa, jak i dostępność hulajnóg, będzie zmieniana. Niestety nie znamy statystyk, jeszcze jest za wcześnie” – mówi Jakub Czyżewski, przedstawiciel usługi Volt Scooters w Augustowie.

„Flota Augustowa liczy 35 sztuk. W dniu dzisiejszym na ulicach jest 34 sztuki. Nad jedną hulajnogą trwają jeszcze pracę serwisowe. Mamy nadzieję że lada dzień także wyjedzie na ulicę. W tym roku zwiększenie ilości hulajnóg będzie niemożliwe ze względu na długi czas oczekiwania od producenta. A czy w kolejnym roku będzie ich więcej? Tego jeszcze nie wiemy. Takie decyzję będziemy podejmować zapewne pod koniec września. Będzie to zależało od zainteresowania hulajnogami i zgłaszanego zapotrzebowania” – informuje pan Jakub Czyżewski.

Żeby wypożyczyć jedną z nich trzeba pobrać aplikację Volt Scooters, założyć konto powiązane z numerem telefonu i zasilić stan wybraną kwotą. Następnie, aby rozpocząć przejazd, wystarczy zeskanować aplikacją kod QR widoczny na urządzeniu. Można również odblokować pojazd ręcznie, wprowadzając numer pod kodem. Zakończenie odbywa się za pomocą aplikacji w zakładce „Wypożyczam”. Za wypożyczenie hulajnogi zapłacimy na start 2 zł, a za każdą minutę jazdy 50 groszy.

Jak mówił nam Jakub Czyżewski, przedstawiciel usługi Volt Scooters, hulajnogi, które znajdują się w mieście są dobrej jakości.

„Nie chcieliśmy do Augustowa wprowadzać używanych hulajnóg z Europy. Zależało nam, aby sprzęt był nowy i wysokiej jakości. Taki, jakim sami prywatnie jeździlibyśmy latami”.

Sezon na hulajnogi ma potrwać do końca października. Podczas ich użytkowania należy pamiętać o przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Trzeba uważać m.in. na przechodniów oraz na samochody wyjeżdżające z bram. Podczas przemieszczania się wśród przechodniów należy pamiętać o zachowaniu bezpiecznej prędkości.

Hulajnogi są zwinne, skrętne i stabilne, pozwalają na łatwe pokonywanie przeszkód. Można nimi swobodnie poruszać się po mieście. Są również pojazdami, które mogą pomóc nam w zachowaniu zgrabnej sylwetki. Wymagają pracy nóg, przez co wzmacniają mięśnie dolnych partii ciała oraz nie obciążają stawów. Wzmacniają też tułów i mięśnie brzucha, ze względu na konieczność utrzymywania równowagi. Warto również wspomnieć, że hulajnogi oferowane przez Volt Scooters są bezemisyjne. Ich baterie ładowane są energią ze słońca.

Kto już korzystał z nowej atrakcji, jaką niewątpliwie są elektryczne hulajnogi?

Gruby Benek
Taekwondo