• 1
  • 2
wtorek, 27 lipiec 2021 15:10

Kolejne ostrzeżenie dla woj. podlaskiego. Synoptycy nie mają dobrych wieści

Napisała
pixabay.com pixabay.com

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali kolejne ostrzeżenie dla województwa podlaskiego. Niestety nie mają dobrych wiadomości, jeśli chodzi o sytuację w regionie.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia, które dziś (27 lipca) wystosowali meteorolodzy po raz kolejny dotyczy możliwości wystąpienia burz z gradem. Obowiązuje ono we wszystkich powiatach województwa podlaskiego (augustowski, białostocki, bielski, grajewski, hajnowski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, siemiatycki, sokólski, suwalski, wysokomazowiecki, zambrowski oraz Białystok, Łomża i Suwałki).

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru lokalnie do 80 km/h. Miejscami grad. Ze względu na dynamiczną sytuację ostrzeżenie może ulec zmianie” – czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie jest ważne od godziny 10:00 dnia 27.07.2021 do godz. 00:00 dnia 27.07.2021. Prawdopodobieństwo wystąpienia niebezpiecznej pogody wynosi 80 procent.

Z informacji płynących do nas z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że „pierwsze burze pojawiły się w okolicach Supraśla, Zabłudowa, Brańska oraz Ciechanowca. Burzom towarzyszą opady o natężeniu 10-20 mm/h. Porywów wiatru znaczących nie zanotowano, jednak te mogą osiągać lokalnie do 70-80 km/h” (komunikat meteorologiczny wydany o godzinie 13:31).

Jednocześnie synoptycy przypominają, że wydane wcześniej ostrzeżenie nadal obowiązuje i alarmują przed możliwością pojawienia się bardzo niekorzystnej aury.

Źródło: IMGW

Gruby Benek
Taekwondo