• 1
  • 2
czwartek, 29 lipiec 2021 12:49

Zatrzymano nielegalnych migrantów z Afganistanu i Iraku

Napisane przez KZ
POSG POSG

Wczoraj zostało zatrzymanych 30 nielegalnych imigrantów, którzy przekroczyli granicy polsko-białoruską wbrew przepisom prawa. Cudzoziemcy to 29 obywateli Afganistanu i obywatel Iraku.

27 lipca br. nad ranem patrol Straży Granicznej z Placówki SG w Czeremsze ujawnił ślady przekroczenia granicy z Białorusi do Polski przez grupę osób. Natychmiast rozpoczęto działania graniczne. W  miejscowości Czeremcha zatrzymano dziewięciu obywateli Afganistanu,  kolejnych cudzoziemców - dwudziestu Afgańczyków, w pociągu na trasie z Czeremchy do Warszawy a kilka godzin później zatrzymano obywatela Iraku.

W działania oprócz Podlaskiego i Nadwiślańskiego Oddziału  Straży Granicznej zaangażowani byli funkcjonariusze Policji i Straży Ochrony Kolei.

Po wykonaniu niezbędnych czynności decyzją sądu cudzoziemcy (29 mężczyzn i 1 kobieta, wśród nich 3 osoby niepełnoletnie) zostaną umieszczeni w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców.

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 367 osób za nielegalne przekroczenie polsko - białoruskiej granicy.

Źródło: POSG

Gruby Benek
Taekwondo