• 1
  • 2
piątek, 30 lipiec 2021 12:56

Nie żyje augustowski ksiądz. Zginął tragicznie w wypadku

Napisała
pixabay.com pixabay.com

W wypadku samochodowym, który wydarzył się wczoraj (29 lipca) na trasie Białystok – Augustów, tragicznie zginął znany augustowski ksiądz.

Do wypadku doszło 29 lipca w rejonie miejscowości Rybniki. Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o tym zdarzeniu o godzinie 14:18. W wypadku brały udział dwa pojazdy – ciężarówka i auto osobowe. Policja podała wstępne ustalenia tego zdarzenia.

Kierowca Nissana z nieznanych przyczyn, na prostym odcinku drogi, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym. Niestety kierowca osobówki zginął. 35-letni kierowca samochodu ciężarowego trafił do szpitala. Ustalono, że był on trzeźwy.

Jak się okazało, kierujący osobowym autem marki Nissan, tragicznie zmarły w wypadku, był znanym księdzem z Augustowa. Tę informacje potwierdził dla nas prokurator Prokuratury Rejonowej w Białymstoku, pan Karol Radziwonowicz. Dodał, że w sprawie powyższego wypadku drogowego prowadzone jest śledztwo. Trwają czynności procesowe prowadzone zarówno przez policję, jak i prokuraturę.

50-letni kapłan, były proboszcz parafii w Studzienicznej, ksiądz Arkadiusz Pietruszewski, pochodził z Sejn. Od połowy lat 90-tych był wikariuszem w parafii św. Jana Chrzciciela w Augustowie. W 2008 roku został proboszczem w Kolnicy, a od 2015 roku był proboszczem w Studzienicznej.

Źródło: Policja Podlaska

Taekwondo
Gruby Benek