• 1
  • 2
piątek, 30 lipiec 2021 16:00

Wyprzedzał auta na wzniesieniu, jadąc w kierunku Augustowa. Nagrała go kamera Speedu [WIDEO]

Napisała
Policja Podlaska Policja Podlaska

Kamera radiowozu policjantów z podlaskiej grupy Speed nagrała kierowcę mercedesa, który wyprzedzał samochody na wzniesieniu. Zakończył ten manewr dopiero za wierzchołkiem wzniesienia. Do tego zdarzenia doszło na krajowej ósemce między Białymstokiem a Augustowem. Kierowcą okazał się obywatel Bułgarii, który za swój manewr został ukarany mandatem karnym.

Do niebezpiecznego manewru wyprzedzania doszło tydzień temu w piątek na krajowej ósemce w rejonie Przewalanki. Kamera radiowozu policjantów z podlaskiej grupy Speed nagrała kierowcę mercedesa, który jadąc od Białegostoku w kierunku Augustowa wyprzedzał samochody na wzniesieniu. Zakończył ten manewr dopiero za wierzchołkiem wzniesienia, gdy z przeciwnego kierunku nadjeżdżały już inne pojazdy. Chwilę później mercedes został zatrzymany do kontroli przez policjantów z drogówki. Jego kierowcą okazał się obywatel Bułgarii, który za swój manewr został ukarany wysokim mandatem karnym.

Policjanci przypominają, że nieprawidłowe wyprzedzanie jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Tylko w pierwszym półroczu tego roku z tego powodu doszło na podlaskich drogach do 13 wypadków drogowych. Mundurowi apelują o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i kierowanie się rozsądkiem na drodze.

Źródło: Policja Podlaska

Media

Taekwondo
Gruby Benek